Rubriky:

Ostatní

Film, sport, zpěv. Horolezecký festival otevírá brány 29. ročníku

23. srpna 2012 18:21

Poslední srpnový víkend je tradičním datem pro Mezinárodní horolezecký filmový festival v Teplicích nad Metují a tradiční akce pro milovníky hor a sportů v přírodě již ve čtvrtek večer otevře brány 29. ročníku. Na plátně bude usilovat o festivalové vavříny celkem 34 snímků, samozřejmě ale nechybí také bohatý doprovodný program.

 

horolezeckyfestival.cz

Celková stopáž filmového materiálu vybraného do hlavní soutěže činí bezmála sedmnáct hodin. Nejčastější zastoupení mají ve výběru tvůrci z České republiky, nejdelší cestu absolvovaly filmy z Austrálie, Argentiny a Brazílie. O rozdělení populárních sošek Boryše, které se udělují vítězům jednotlivých kategorií, bude rozhodovat čtyřčlenná porota, v níž usedne režisérka chorvatského původu Andrea Majstorovičová, polský horolezec a filmař Dariusz Zaluski, německý režisér Michael Pause a horský vůdce a fotograf Pavel Žofka.

V programu festivalu nechybí tradiční a oblíbené přednášky osobností horolezeckého sportu. Letos na festivalu vystoupí účastník jedné z prvních českých himálajských expedic Ivo Sedláček, významný československý horolezec 70. Let Ivan Fiala či Radek Jaroš s Janem Trávníčkem, jimž se letos podařilo vystoupit na Annapurnu. Světovou scénu bude reprezentovat španělská specialistka na lezení velkých stěn, tzv. bigwallů, Sílvia Vidalová.

Na své si přijdou i příznivci sportovních aktivit. Pro pasivní diváky bude lákadlem závod mistrovství ČR v boulderingu (v sobotu kvalifikace, finále od nedělního rána), na vlastní kůži pak bude možné otestovat schopnosti v netradičních lezeckých disciplínách či absolvovat tradiční nedělní Bufo Cross - běh Teplickými skalami. A nechybí ani večerní hudební produkce, letošním lákadlem je sobotní vystoupení skupiny Laura a její tygři.

Pavel Novotný, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní