Krasobruslaře Sretenského viní ze sexuálního obtěžování

Krasobruslařský trenér a bývalý úspěšný sovětský reprezentant Genrich Sretenskij byl v USA obviněn ze sexuálního obtěžování mladé závodnice a na základě zatykače zadržen. Podle obžaloby dívku loni v červenci při soutěži v Lake Placid proti její vůli líbal a osahával na prsou. Navíc jí naposílal přes 500 textových zpráv, v níž jí vyznával lásku a dělal návrhy, i když ho vyzvala, aby s tím přestal.

Nejmenovaná nezletilá dívka kvůli tomu podle agentury AP s krasobruslením skončila. Jako odškodné požaduje pět miliónů dolarů. Sretenskij vinu popírá a tvrdí, že se ničeho nevhodného nedopustil.

Padesátiletý rodák z Moskvy se věnoval během kariéry tancům na ledě, v nichž získal s Nataljou Anněnkovou jednu stříbrnou a tři bronzové medaile na mistrovství Evropy. V roce 1988 byli na olympijských hrách v Calgary čtvrtí, těsně pod stupni vítězů skončili dvakrát i na mistrovství světa.