Rubriky:

Ostatní

Vitalij Kličko zničil zkrvaveného Němce Charra technickým k.o. A obhájil titul WBC

8. září 2012 23:35 - Moskva
(Aktualizováno: 9. září 2012 09:07)

Ukrajinský boxer Vitalij Kličko dál kraluje organizaci WBC v těžké váze. V Moskvě porazil Němce Manuela Charra technickým k.o. ve 4. kole. Fenomenální obhájce mistrovského titulu možná nastoupil k vůbec poslednímu zápasu v kariéře, protože v říjnu kandiduje v ukrajinských volbách a má velkou šanci, že uspěje. V takovém případě s boxem velmi pravděpodobně skončí.

 

Maxim Shemetov, ČTK/AP

"Je mi jednačtyřicet a pořád boxuju, ale přírodu neoklamu. Brzy budu muset pověsit rukavice na hřebík," prohlásil po sobotním duelu.

Rozhodčí zápas ukončil kvůli krvavému šrámu v Němcově obličeji. "Jsem trochu zklamaný, protože jsou chtěl vyhrát skutečným k.o. Chtěli jsme oba boxovat dál, ale doktor rozhodl. Je to jeho zodpovědnost," uvedl Kličko.

Charr porážku velmi těžce nesl a vehementně protestoval. "Vitalij je skvělý šampion, ale dneska nevyhrál. Ten zápas vyhrál doktor. Náš roh se takhle nerozhodl," uvedl libanonský rodák zklamaně.

Nakonec si ale v ringu se starším z bratrů Kličků, kteří dlouhá léta kralují těžké váze, podal ruku a dokonce se soupeřem i žertoval. "Je to opravdový bojovník s velkým srdcem, jednou z něho bude šampion," řekl ukrajinský boxer.

Okamžitou Charrovu nabídku na odvetu odmítl. "Chápu tvoji velkou touhu boxovat s Kličkem, ale to by se nedostalo na ostatní," prohlásil.

Kličko je v profiringu neporažen od roku 2003 a celkově si v něm připsal 45. vítězství v 47 zápasech. Titul šampióna WBC v utkání, kterému předcházelo pěvecké vystoupení jeho manželky Natalie, obhájil už podeváté za sebou.

O svých budoucích plánech prý promluví, až si odpočine. "Jsou přede mnou velké úkoly nejen ve sportu. Ráno letím do Kyjeva a budu zcela zaměstnán přípravami na parlamentní volby," řekl Kličko, jehož bratr Vladimir má v držení tituly mistra světa organizací WBA, WBO a IBF.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní