Rubriky:

Ostatní

Praha hostila squashové hvězdy, Buldoci skončili na ME druzí

9. září 2012 11:46 - Praha

Druhé místo vybojovali Buldoci Praha na mistrovství Evropy klubů ve squashi, které hostila česká metropole. Ve finále podlehl domácí tým 1:3 německému Wormsu, za který nastoupila i bývalá světová jednička Australan David Palmer.

 

Petr Horník, Právo

S dvojnásobným mistrem světa z let 2002 a 2006 se v sobotním finálovém duelu utkal dlouholetý nejlepší český squashista Jan Koukal a prohrál ve třech setech. Jediný bod pro Buldoky získal ve druhé dvouhře Francouz Gregory Gaultier, třetí hráč světového žebříčku, jenž zdolal 3:1 na sety současnou světovou dvojku Angličana Nicka Matthewa.

"Nechali jsme na kurtu duši a všechny síly, ale bohužel to nestačilo. Musíme soupeři pogratulovat," uvedl Koukal na svém profilu na Facebooku.

Na šampionátu se představila i aktuální jednička Angličan James Willstrop, který vyhrál za francouzské Mylhúzy všech pět svých zápasů, ale jeho tým v semifinále podlehl Wormsu. Buldoci vyřadili v boji o finále skotský Aberdeen.

Soutěž žen vyhrál francouzský Pontefract, Squashclub Strahov obsadil šesté místo.

Mistrovství Evropy klubů ve squashi v Praze:
Muži - finále:
Worms (Něm.) - Buldoci Praha 3:1 (Palmer - Koukal 3:1, Matthew - Gaultier 1:3, Berrett - Martin 3:0, Haschker - Vail 1:0 skreč)
Ženy - finále:
Pontefract - Mylhúzy 2:1,
další pořadí: 6. Squashclub Strahov.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní