Rubriky:

Ostatní

Váňa může usilovat o devátý titul ve Velké pardubické, v kvalifikaci uspěl

15. září 2012 16:31 - Pardubice

Josef Váňa může usilovat o devátý triumf ve Velké pardubické. Po dubnové zlomenině stehenní kosti se legendární žokej vrátil k dostihům třetím místem ve čtvrté kvalifikaci na Velkou pardubickou s loňským vítězem Tiumenem. Společně by měli 13. října útočit na čtvrté prvenství ve slavném dostihu za sebou.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

Tiumen měl jako obhájce vítězství účast ve Velké pardubické jistou, devětapadesátiletý Váňa však musel absolvovat překážkový dostih, aby mohl ve vrcholu sezony startovat. Cenu společnosti A.S.A. dnes dokončili na třetím místě o devět délek za vítězným Roninem s žokejem Jaroslavem Myškou. Druhý doběhl Valldemoso s Dušanem Andrésem, třetí z loňského ročníku Velké pardubické.

"Nechtěl jsem ho bít, jen jsem ho nechal dokončit. Myslím, že o nás 13. října uslyšíte," uvedl Váňa s úsměvem v cíli podle serveru dostihovy-svet.cz. S vystoupením po dlouhé pauze své i jedenáctiletého Tiumena, jenž startoval poprvé od loňské Velké pardubické, byl spokojený. "Byla to zkouška, jak jsme na tom, a bylo to dobré. Jen trochu klopýtl na Haveláčku, ostatní nám utekli, ale zvládli jsme to," prohlásil Váňa.

"Chtěli jsme se přesvědčit, že je všechno v pořádku, a to se nám podařilo. Tiumen skákal moc dobře, řekl bych, že jsme na dobré cestě," uvedl žokej a trenér trojnásobného vítěze Velké pardubické. "Doufám, že tenhle test pomůže tak, jak jsme chtěli. Tiumen ho absolvoval bez větších problémů a věřím, že zůstal zdravý. To bylo nejdůležitější."

Roninův triumf byl překvapením, nečekal ho ani jeho trenér Čestmír Olehla. "Měl problémy po celý rok a neměl za sebou mnoho tréninkové práce," uvedl Olehla. "Je to zvláštní pocit porazit tady Josefa Váňu, ale samozřejmě víme, že důležitější okamžik přijde ve Velké," řekl vítězný žokej Myška.

V závěrečné kvalifikaci splnilo podmínky šest koní, z nichž pět je přihlášeno do Velké pardubické. Majitel šestého Saurona může podat dodatečnou přihlášku za 92 tisíc korun.

Dostihový mítink v Pardubicích:
Cena společnosti A.S.A, čtvrtá kvalifikace na Velkou pardubickou (steeplechase crosscountry 5800 m, pětiletí a starší koně, 200.000 Kč): 1. Ronino (ž. Myška, trenér Olehla, stáj Wrbna Racing), 2. Valldemoso, 3. Tiumen. Výrok: 4 3/4 - 9 - 1 1/2. Čas: 7:41,46.
Další dostihy:
I. Sixtyseven (ž. Váňa ml.) - Magnusbella - Jesking,
II. Luthien (ž. Bartoš) - Marl Bora - Glover,
III. Charme Look (ž. Mátl) - Universe of Gracie - Kasim,
IV. Sun Belina (ž. Korpas) - Loire - Modena,
V. Ohio (Sovka) - Saluti - Moula,
VI. Cardam (ž. Brečka) - Shaman - Borderland,
VIII. Cherwick (ž. Myška) - Nikas - Age of Luck,
IX. Concord (ž. Kašný) - New Tiger - Letní Look,
X. Szermierka (ž. Kašný) - Alanbrooke - Gargantus.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní