Rubriky:

Ostatní

Cítím se jako mistr světa a chci to potvrdit i v Kyjevě, prohlašuje český boxer Lukáš Konečný

26. září 2012 18:24 - Ústí nad Labem

Velmi dobrou náladou hýřil v Ústí nad Labem český profesionální boxer Lukáš Konečný. Pozval si zástupce médií, aby se s nimi podělil o svoje dojmy před vrcholnou akcí tohoto roku. Konečný je totiž prozatímním mistrem světa organizace WBO a 6. října nastoupí v Kyjevě k mimořádně atraktivnímu duelu. Jeho protivníkem bude Rus Zaurbek Bajsangurov z Čečenska. A půjde o hodně: o titul oficiálního světového šampiona v kategorii do 69,84 kg.

 

Libor Zavoral, ČTK

„Bez přehánění to bude pro mě určitě dosud nejdůležitější zápas ze všech, které jsem absolvoval. Takže motivace je obrovská. Nechci nic zlehčovat, mám respekt k soupeřům, ale poté, co jsem pofidérně prohrál s Dzinzirukem se jako mistr světa cítím už dlouho," prohlásil Konečný.

Jistotu a sebevědomí mu dodává i podle něj vydařená příprava. „Začal jsem ve druhé polovině července po návratu z dovolené na Madeiře, kde jsme byli sami s manželkou bez dětí. Ale ani tam jsem nelenošil, chodil jsem hodně po horách. A poslední týdny? Všechno probíhá skvěle a super, až skoro nenormálním způsobem v pozitivním smyslu, což se mi zdá tak trochu podezřelé (úsměv). Ale nerad bych to zakřiknul," prohodil český borec.

V současných dnech má pochopitelně napilno. „Ve středu večer jsem po tiskovce stihl tvrdý sparring s polským a německým borcem. A od čtvrtka budu trénovat jen lehce a dolaďovat váhu i formu bez ostrých soubojů, abych eliminoval hrozbu případného zranění. V pondělí odlétáme z Prahy do Kyjeva. V úterý mě tam čeká oficiální tiskovka za účasti obou soupeřů, připraven v rámci propagace utkání je i trénink pro veřejnost. Následuje den před zápasem nezbytné vážení a pak se jde do ringu," upřesnil Konečný nabitý program.

Šance jsou prý vyrovnané

Součástí přípravy je i sbírání informací o soupeři. „S Bajsangurovem jsem nikdy neboxoval, ale samozřejmě ho s mým trenérem a realizačním týmem známe z videa a televize. Studovali jsme hlavně jeho poslední utkání v květnu. Vím, že dovede být aktivní, ale má rezervy v krytu. Rozhodne, kdo z nás vnutí svůj styl soupeři," uvažoval český boxer. „Chci postupně zvyšovat tempo a vyhrát už před limitem. Když to bude vyrovnané, asi nevyhraji. Třeba ale rozhodčím předem křivdím a nakonec budou féroví. Teď vidím šance padesát na padesát. Ale pro mého soka hovoří domácí prostředí," rozebíral Konečný všechny aspekty souboje.

Očekává se, že duelu budou přítomni i bratři Kličkové, legendy světového boxu. „Předpokládám, že se tam budou pohybovat v centru dění, když můj soupeř je jejich svěřencem, který patří právě do jejich stáje. Ta zápas zároveň pořádá, o čemž rozhodly finance. Tak to bývá a beru to za hotovou věc," vnímá realitu český reprezentant v profesionálním ringu.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní