Rubriky:

Ostatní

Mike Tyson nesmí kvůli kriminální minulosti na Nový Zéland. Nechtějí ho ani v Austrálii

3. října 2012 10:34 - Wellington

Fenomenální boxer Mike Tyson sklízí i dávno po konci kariéry hořké plody své bouřlivé minulosti. Bývalý boxerský šampión nesmí vyprávět příběh o svém životě na Novém Zélandu. Tamní úřady mu kvůli kriminální minulosti zakázaly vstup do země a o podobném kroku podle agentury AP uvažuje i Austrálie, kde má šestačtyřicetiletý Američan v rámci turné se svým autobiografickým monologem také vystoupit.

 

archiv Reye Karpfa

Tyson ke vstupu na Nový Zéland potřeboval získat výjimku, protože podle zákonů měl do země po odsouzení za znásilnění z roku 1992 zakázaný vstup. Svolení sice původně dostal, protože výtěžek z vystoupení měl jít na dobročinné účely, když však charitativní nadace starající se o zdraví dětí kvůli boxerově minulosti přestala podporovat jeho turné, úřady povolení zrušily.

Promotér boxerova turné Max Markson však věří, že situace se ještě vyřeší. "Do země by přijel jen na dvacet hodin. Myslím, že tím by nikoho neohrozil, navíc ho chtějí vidět tisíce lidí," prohlásil.

V rámci turné by se Tyson, jenž za znásilnění osmnáctileté dívky dostal šestiletý trest a tři roky si odseděl ve vězení, měl představit ještě v Austrálii. Také od tamních úřadů však potřebuje povolení, protože podle zákona do země nesmí lidé, kteří strávili nejméně rok za mřížemi.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní