Rubriky:

Ostatní

Ragbisté hostí v Říčanech Polsko

5. října 2012 16:23 - Říčany (u Prahy)

Kouč českých ragbistů Martin Kafka chystá reprezentaci na utkání s Polskem, které se hraje v sobotu od 14:05 v Říčanech. "Začíná nový cyklus ME, který je zároveň kvalifikací na MS 2015 a ta oficiálně začne v sobotu ve 14:00 zápasem v Maďarsku. Požadavek mezinárodní ragbyové federace, aby žádné jiné utkání nezačínalo ve stejnou dobu nebo dokonce dříve, jsme vyřešili posunem začátku zápasu o pět minut," vysvětlil zvláštní čas kouč Kafka.

 

Petr Skála

"Utkání bude přímým srovnáním, kam se posunul jeden z naších tradičních rivalů. Polský tým má dlouhodobě postupně zvyšující se kvalitu. Chce hrát líbivé ragby, proto doufáme, že český fanoušek bude svědkem pěkného ragbyového zážitku. Naše reprezentace do 20 let nám před necelým měsícem ukázala, že není nereálné, aby se dobré ragby hrálo i u nás, třebaže pak mladí borci prohráli právě se stejně starými Poláky," upozornil trenér Kafka.

Ten v nominaci hráčů na toto utkání dal přednost v tuzemsku působícím hráčům, které doplňují v zahraničí hrající Kutil a Havel.

V nominaci jsou hráči první řady: Macháček Lukáš, Kutil, Benda, Mára, Šroubek, Hocke Pavel, Kovář Jan, dále rojníci z druhé a z třetí řady: Voves, Backa, Černý, Maňák, Havel, Nešpor, Hruška, spojky: Pailodze, Jirman Milan, Vokrouhlík, Čížek Petr, Kovář Martin, Čížek Jan, Kučera Jan, Siráň a útočníci a zadáci: Kolář, Okleštěk, Vávra Jan, Schlanger, Rohlík, Jirman Michal, Stejskal, Schneider.

Nejzkušenějším hráčem v české reprezentaci je třicetiletý Robert Voves, který působil až do léta 2012 devět let ve Francii. Tento hráč je zároveň i nejvyšším borcem v českém týmu, neboť nikdo z dalších hráčů nedosahuje výšky Vovsových 204 cm.

"Zvu všechny fanoušky, aby nás přišli podpořit svými hlasivkami, budeme jejich přízeň potřebovat," láká do Říčan kouč Martin Kafka, který v širší nominaci má z reprezentace dvacetiletých dokonce sedm borců.

Petr Skála, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní