Potaová - Vacenovská 4:3Stolní tenistka Vacenovská vypadla na ME v osmifinále, neuspěly ani deblistky

Herning

Čeští stolní tenisté se z ME v Dánsku vrátí bez medaile. Iveta Vacenovská podlehla v osmifinále dvouhry Maďarce Georgině Potaové 3:4, ve čtvrtfinále čtyřhry prohrály Dana Čechová a Renata Štrbíková rovněž v sedmi setech.

Stolní tenistka Iveta Vacenovská na mistrovství Evropy v dánském Herningu.

České hráčky dokázaly v duelu s Maďarkou Dorou Csillou Madaraszovou a Nizozemkou Britt Eerlandovou dotáhnout ztrátu dvou setů a vyrovnat na 3:3, rozhodující sadu však prohrály 10:12 a medailový sen se rozplynul. V utkání odvrátily celkem pět mečbolů, naopak za stavu 9:7 v sedmém setu měly samy blízko k vítězství.

Turnajová osmička Vacenovská nad Potaovou vedla, ale šestou i sedmou sadu ztratila. Její maďarská soupeřka, s kterou se šestadvacetiletá česká reprezentantka dobře zná z tréninku i z Ligy mistryň, byla na ME nasazena o tři pozice níž.

"Zápas probíhal přesně podle předpokladů. Pokaždé, když spolu hrajeme, tak je to vyrovnané utkání, které vyhraje jedna nebo druhá hráčka o dva míčky. Dneska se to štěstí usmálo na Gínu, měla pevnější nervy v koncovce utkání," uvedla Vacenovská na svazovém webu.

Litovala, že se jí nepovedl začátek zápasu a dlouho trvalo, než se dostala do hry. "Prohrávala jsem 0:2, byla jsem taková trochu tuhá. Postupně jsem se zlepšovala a naklonila vývoj zápasu na svoji stranu. O celkovém výsledku rozhodlo to, že jsem třeba v jednom setu zkazila první tři topspiny, což si proti takové kvalitní hráčce nesmíte dovolit," dodala zklamaná Vacenovská.

Mistrovství Evropy ve stolním tenisu jednotlivců v Herningu:
Muži - čtyřhra, semifinále:
Gardos, Habesohn (6-Rak.) - Ovtcharov, Samsonov (3-Něm./Běl.) 4:2 (2, 8, -7, 7, -7, 5),
K. Karlsson, M. Karlsson (5-Švéd.) - Livencov, Pajkov (4-Rus.) 4:3 (-7, -10, 9, 12, 5, -6, 10).
Finále:
Gardos, Habesohn - K. Karlsson, M. Karlsson 4:3 (10, 9, -10, -11, 5, -13, 10).
Ženy - dvouhra, osmifinále:
Potaová (11-Maď.) - Vacenovská (8-ČR) 4:3 (8, 13, -4, -12, -4, 8, 9).
Čtyřhra - čtvrtfinále:
Madaraszová, Eerlandová (Maď./Niz.) - Čechová, Štrbíková (8-ČR) 4:3 (7, 6, -8, 9, -9, -14, 10).
Semifinále:
Dodeanová, Samaraová (1-Rum.) - Silbereisenová, Jiaduo Wu (3-Něm.) 4:3 (15, -6, 10, -5, -11, 8, 5),
Potaová, Tóthová (2-Maď.) - Madaraszová, Eerlandová 4:3 (-7, 8, -4, 4, 11, -13, 9).