Rubriky:

Ostatní

Doktor se stal sportovním ředitelem ČOV, povede i české mise

5. listopadu 2012 10:08 - Praha

Jako šéf vedl František Dvořák české výpravy na osmi olympijských hrách, nyní bude předávat zkušenosti Martinu Doktorovi. Bývalý rychlostní kanoista a dvojnásobný olympijský vítěz z Atlanty se stal sportovním ředitelem Českého olympijského výboru (ČOV). Jeho hlavním úkolem bude vést české mise na olympiádách.

 

Václav Jirsa, Právo

Dvořák řídil výpravy od zimních her v Naganu v roce 1998. "Martin je úspěšný sportovec i trenér, má vysokoškolské vzdělání v oboru. Nedovedu si představit nikoho s lepšími předpoklady," uvedl nový předseda ČOV Jiří Kejval. Doktor bude v nově vytvořené funkci úzce spolupracovat s Dvořákem, který bude jeho zástupcem a konzultantem.

Doktor si nové příležitosti váží a neodvážil se ji odmítnout. "Je to pro mě zároveň velká výzva, protože jako závodník jsem si prošel celým sportem až na vrchol. Vyzkoušel jsem si i pozici šéftrenéra kanoistického týmu. Tohle bude pro mě další profesní posun. Bude to něco nového, takže rád přijmu rady a zkušenosti," řekl Doktor novinářům.

Nástup osmatřicetiletého Doktora do vedení ČOV nebyl otázkou posledních týdnů, k prvnímu kontaktu mezi ním a Dvořákem došlo už před čtyřmi lety. Doktor už dokonce na některých projektech pracuje. Do konce roku chce předat potřebnou agendu na Českém svazu kanoistů, kde byl šéftrenérem. Otázku jeho nástupce kanoistický svaz řeší. "Nástup Martina (Doktora) na sportovní úsek je dlouhodobý. Vytipoval jsem si ho, znám ho, shodli jsme se, že to je ideální typ. Já budu velmi rád, pokud budu v týmu. Budu mu plně k dispozici a budu se mu snažit rychle předat agendu a zkušenosti," prohlásil Dvořák.

Dosud pracoval jako šéf mise z funkce místopředsedy ČOV pro sport. Tu po volbách v minulém týdnu zastává Miroslav Jansta. "Už jsme o tom mluvili před Londýnem, já jsem to jen přivítal. Pan Dvořák je jeden z mála lidí, kteří si zaslouží absolutorium. Bude poradce nejen Doktorovi, ale i mně," uvedl Jansta.

Kejval byl zastáncem toho, aby Dvořák s ČOV dál spolupracoval. "Má obrovské 'know how', takže bychom se hodně neradi dopracovali situaci, že by nám to všechno hodil na hlavu. Takhle to předá a všichni jsme se vzácně shodli na jménu Martina Doktora," řekl Kejval.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní