Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Suverenita Klička pokračuje, Polák Wach s Ukrajincem vydržel bojovat všech dvanáct kol

11. listopadu 2012 00:10 - Hamburk
(Aktualizováno: 11. listopadu 2012 09:09)

Boxer Vladimir Kličko obhájil v těžké váhové kategorii světové tituly organizací WBO, IBF, WBA a IBO. Ukrajinec porazil v německém Hamburku Poláka Mariusze Wacha na body. Kličko, jehož neporazitelnost v profesionálním ringu trvá od roku 2004, měl od začátku zápasu převahu, jeho polský protivník však nemusel být ani jednou počítán.

Šestatřicetiletý ukrajinský favorit drtil od začátku dosud neporaženého Wacha, který se trošku osmělil až v úvodu druhého kola. Po nepodařené akci ale znovu začal úřadovat "Doktor Ocelové kladivo" a vyhrával na body jedno kolo za druhým. V závěru pátého kola však Wach zadní rukou Klička překvapil a ten byl trochu otřesen.

Po pauze ovšem začal rozdávat další údery a dostával vyprodanou Hamburger Halle s 15 tisíci diváky do varu. Wach, s 202 centimetry o čtyři vyšší než soupeř, jim však statečně čelil až do závěrečného gongu. Byť mu znatelně ubývaly síly a v osmém kole sotva stál na nohou, odvracel svoji první porážku po 27 zápasech až do poslední možné chvíle.

„Byl to hodně těžký zápas. Mariusz musel ustát spoustu ran. Myslel jsem, že půjde k zemi a vzdá to, ale bojoval dál," uvedl Kličko.

Zápas se nesl také v pietním duchu

Kličko vyhrál u tří rozhodčích na body 120:107, 120:107, 119:109 a v 62. zápase v profiringu si připsal 59. vítězství. Poprvé mu však u slávy chyběl dlouholetý trenér Emanuel Steward, který v říjnu zemřel ve věku 68 let. Právě on dovedl ukrajinského boxera ke všem titulům, koučoval jej od roku 2004. Starší z bratrů Kličků Vitalij je mistrem světa organizace WBC.

„Po minulém zápase jsme mu zazpívali k narozeninám...Chybíš nám, máme tě rádi. Jsi pořád s námi v ringu, díky Emanueli," řekl Kličko. Se starším bratrem Vitalijem, který je mistrem světa organizace WBC, den po zápase odletěli do USA na Stewardův pohřeb.

Wach už nebyl takový drsňák, jako před utkáním

Mariusz Wach byl po utkání hodně vyřízený a pro boxery typické silácké řeči odhodil.

„Tohle byl nejtěžší souboj v mé kariéře. Omlouvám se, jestli jsem někoho zklamal. Chtěl jsem vážně vyhrát," řekl dvaatřicetiletý polský boxer. Odměnou za zápas mu bylo podle německých médií 600.000 eur (15 milionů korun), Kličko inkasoval tři miliony eur (76 milionů korun).

Souboji předcházely ukázky z muzikálu "Rocky", který spoluprodukují bratři Kličkové s hereckou legendou Sylvesterem Stallonem. Filmový představitel Rockyho z ringu pozdravil fanoušky a pak sledoval, jak jeho favorit opět obhájil tituly šampiona.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní