Rubriky:

Ostatní

Světová antidopingová agentura chce zpřísnit tresty za vážné prohřešky na čtyři roky

19. listopadu 2012 09:03 - Montreal

Světová antidopingová agentura WADA plánuje zdvojnásobit tresty za užití nedovolených prostředků ze dvou na čtyři roky. Návrh je zakotven v novém kodexu, který by se měl schvalovat v příštím roce a platit bude od roku 2015. Zpřísněné postihy se mají týkat vážných prohřešků, jako je užití anabolických steroidů, růstových hormonů, maskujících látek a nedovolených metod.

 

Profimedia.cz

V současnosti čeká sportovce přistižené poprvé při dopingu dvouletý trest, za opakovaný vážný prohřešek následuje doživotní zákaz činnosti. Nový návrh podle předsedy WADA Johna Faheyho odráží odhodlání sportovních svazů, vlád i antidopingových organizací přitvrdit v boji s dopingem.

"Tento návrh to obsahuje. Zdvojnásobuje délku trestu pro těžké hříšníky a rozšiřuje pole působnosti pro antidopingové organizace k udělení doživotních zákazů," uvedl Fahey v oficiálním prohlášení.

Fahey si na zasedání nadačního výboru WADA v Montrealu rovněž postěžoval, že organizace už druhý rok za sebou nezískala žádné dodatečné finanční zdroje a provozní náklady musí hradit z rezervních fondů. "Pokud to tak bude pokračovat, bude agentura nucena omezit své aktivity," varoval Fahey.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní