Rubriky:

Ostatní

Sáblíková obletěla půl Evropy a chystá se na Beckertovou

22. listopadu 2012 10:18 - Kolomna/Praha

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková se o víkendu na oválu v ruské Kolomně znovu utká Němkou Stehpanií Beckertovou. Ta ji porazila minulý pátek v úvodním podniku Světového poháru v Heerenveenu na tříkilometrové trati. Na stejné trati si to rozdají v neděli.

 

Vincent Jannink, ČTK/AP

„Cítím se unavená, ale do soboty, kdy jedu patnáctistovku, bych měla být v pořádku,“ přiznala Martina Sáblíková. „Samozřejmě mám motivaci Beckertovou porazit. Má letos víc naježděno a je ve formě. Věřím, že u mne to bude lepší a lepší. Boj o bednu je pro mne hnacím motorem,“ dodala.

Cesta do Kolomny byla hodně krkolomná. „V pondělí jsme stíhali letadlo v Amsterdamu. Měli jsme dvouhodinovou rezervu, ale i ta byla málo. Stihali jsme to deset minut před plánovaným odletem. Jenže letadlo z Vídně tam ještě nebylo... Odletěli jsme s více než hodinovým zpožděním a spoj z rakouského hlavního města do Moskvy nám tak uletěl. Našli nám spoj z Frankfurtu nad Mohanem, kam jsme přeletěli a odtud konečně pokračovali do ruské metropole. Tam nás naložili do auta a odvezli do 150 kilometrů vzdálené Kolomny. Do hotelu jsme dorazili totálně zničení ve dvě hodiny ráno,“ popsal anabázi kouč Petr Novák.

V Kolomně se pohybuje teplota kolem bodu mrazu. „To by nebylo nejhorší. Zabrat nám dává tříhodinový rozdíl oproti Praze. Na led chodíme už v devět dopoledne, kdy je doma šest hodin. To Martině ani Karolíně Erbanové nepřidá. Ale máme tu fyzioterapeutku, která obě dává dohromady. Žádné zdravotní problémy nemají, takže v sobotu počítám s oběma na patnáctistovku a v neděli pojede Martina tři kilometry. Nechám na pocitech Karolíny, jestli si ten závod zajede, ale ona se soustředí hlavně na sprinty, takže nutit ji nebudu,“ dodal Novák.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní