Sáblíková dojela na patnáctistovce čtvrtá, v průběžném pořadí SP je třetí

Rychlobruslařka Martina Sáblíková obsadila na Světovém poháru v Kolomně čtvrtou pozici v závodu na 1500 metrů. Česká specialistka na dlouhé tratě tak v Rusku o jedno místo vylepšila svůj výsledek z úvodní patnáctistovky v sezóně, jež se jela minulý víkend v Heerenveenu. Kateřina Erbanová zajela v divizi B druhé místo.

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková na trati SP v Heerenveenu

Pětadvacetiletá Sáblíková zajela v Kolomně čas 1:56,94 a na vítěznou Marrit Leenstraovou z Nizozemska ztratila 1,91 sekundy. Druhá skončila Ruska Jekatěrina Šichovová, třetí byla vítězka z Heerenveenu Christine Nesbittová, za níž Sáblíková zaostala o 78 setin.

Nejlepší česká rychlobruslařka, jež na patnáctistovce získala bronz na olympijských hrách ve Vancouveru, je v průběžném pořadí SP po dvou závodech třetí.

Kouč Novák byl s časem spokojený

"Martina zajela svůj druhý nejlepší čas v Evropě, takže jsme spokojeni," řekl trenér Petr Novák ČTK. "Nemáme tolik najeto, ale pomalu se to začíná lepšit," konstatoval úspěšný kouč, jehož svěřenkyně se v létě oproti minulosti více věnovala cyklistice.

V divizi B se dařilo další české reprezentantce Karolíně Erbanové, jež obsadila za čas 1:59,06 druhou pozici a připsala si 19 bodů. Zároveň pro další závod postoupila do elitní divize. "Kája jela hodně dobře," ocenil její výkon Novák. I nadále ale budou hlavními tratěmi Erbanové 500 a 1000 metrů. "Na patnáctistovce ale bude dále pracovat, do olympiády máme čas," řekl kouč.

V neděli se Sáblíková na své lepší trati 3000 metrů pokusí oplatit Němce Stephanii Beckertové porážku z Heerenveenu. "Dnešní výkon Martině dodal sebevědomí," podotkl Novák.