Sáblíková byla na SP v Rusku druhá, prohrála s Pechsteinovou

Kolomna

Rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila na Světovém poháru v Kolomně druhá v závodu na 3000 metrů. O 15 setin sekundy prohrála s Němkou Claudií Pechsteinovou a v Rusku zopakovala své umístění z úvodního závodu sezóny před týdnem v Heerenveenu. Druhá je i v průběžném pořadí SP na dlouhých tratích.

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková.

V Heerenveenu Sáblíková podlehla Němce Stephanii Beckertové, proti níž dnes nastoupila v závěrečné rozjížďce. Soupeřku v ní porazila o více než sekundu a půl, na dálku ale těsně prohrála s čtyřicetiletou rychlobruslařskou legendou Pechsteinovou.

Třetí skončila Nizozemka Marije Jolingová. Beckertová byla čtvrtá, vedení v SP však udržela.

Pětadvacetiletá dvojnásobná olympijská vítězka Sáblíková v sobotu v Kolomně obsadila čtvrtou pozici v závodu na 1500 metrů. V průběžném pořadí této disciplíny je po dvou závodech SP třetí.

Světový pohár v rychlobruslení v Kolomně (Rusko):
Muži:
1500 m: 1. Verweij (Niz.) 1:45,56, 2. Swings (Belg.) 1:45,77, 3. Hansen (USA) 1:45,91; divize B: 28. Sáblík (ČR) 1:52,46.
Průběžné pořadí SP (po 2 ze 6 závodů): 1. Vriend (Niz.) 145 b., 2. Bökko (Nor.) 130, 3. Verweij 128.
Ženy:
3000 m: 1. Pechsteinová (Něm.) 4:02,31, 2. Sáblíková (ČR) 4:02,46, 3. Jolingová (Niz.) 4:03,90,
Průběžné pořadí SP (po 2 ze 6 závodů): 1. Beckertová (Něm.) 160, 2. Sáblíková 160, 3. Pechsteinová 121.