Rubriky:

Ostatní

Živě

Sports Illustrated vyhlásil sportovcem roku LeBrona Jamese

3. prosince 2012 18:34 - Miami

Americký magazín Sports Illustrated vyhlásil nejlepším sportovcem letošního roku basketbalistu LeBrona Jamese. Ten vyhrál anketu jako první hvězda NBA od roku 2006, kdy zvítězil Dwyane Wade, Jamesův současný spoluhráč z Miami.

 

Rhona Wise, Reuters

Tým Miami Heat v minulé sezóně ovládl NBA a James podle organizátorů ankety letos převyšoval nejen všechny soupeře, ale také ostatní sportovce. Získal totiž i ocenění pro nejlepšího hráče ligy a s výběrem USA vybojoval v Londýně zlatou olympijskou medaili.

James se tak už poosmnácté objeví na titulní straně prestižního časopisu. Sám přiznal, že očekával triumf některé z hvězd londýnské olympiády, mezi něž zařadil Usaina Bolta, Michaela Phelpse, Gabby Douglasovou nebo Missy Franklinovou. Připomněl i úspěchy baseballisty Miguela Cabrery nebo tenisty Rogera Federera.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.