Rubriky:

Ostatní

Knedlo vepřo zelo a bůček. To bude odměna pro plavkyni Baumrtovou

17. prosince 2012 22:36 - Praha

Simona Baumrtová vešla do příletové haly ruzyňského letiště a spadla jí brada. A po chvíli se jí draly i slzy do očí, jak z toho byla naměkko. Bronzové medailistce z MS v krátkém bazénu v Istanbulu totiž přijeli na přivítanou zatancovat a zazpívat kamarádi a plavci z Chomutova, kde trénuje. "Byla jsem hodně překvapená, nečekala jsem to," přiznala jedenadvacetiletá hvězda.

 

Profimedia.cz

V Turecku psala Baumrtová historii. Pro české plavání získala první medaili z mistrovství světa po devíti letech. "Je pěkná," dívala se na cenný kov ve tvaru kapky. "Jen ta stužka je taková pohřební," utrousila s úsměvem. A bavila se také nad dortem ve tvaru bazénu, v němž plave znak, který za úspěchy dostala. "Mám ráda sladké. Před závody snídám nutellu a piju kolu," prozradila na sebe.

Prožila snovou sezónu, která ji katapultovala mezi elitu. Má pět bronzových medailí a jedno stříbro. "Jak bych to zhodnotila? Super, bezva, bomba, cool," vyhrknula. Přitom její sezónu odstartovaly příušnice a dvě angíny. "Nakonec to asi bylo k něčemu dobré," myslela si. Oproti loňské sezóně se na stovce, na níž získala medaili, zlepšila o sekundu. "Tak snad to nebyl můj vrchol kariéry," věřila.

Měla před sezónou jediný cíl, dostat se na olympiádu. Pak přitvrdila. "Kdyby mi někdo na začátku roku řekl, že budu mít medaili z mistrovství světa, tak mu řeknu, že je blb," usmála se. I proto si nyní bude dávat vyšší cíle, příští rok je MS v dlouhém bazénu. "Musím, chci tam do finále," prohlásila Baumrtová.

Těší se na Vánoce

K medaili v Istanbulu jí pomohla také Ilona Hlaváčková, která sbírala úspěchy rovněž na znakařské trati před deseti lety. "Napsala mi totiž zprávu, že sice jsem postupem do finále splnila cíl, ale že jim to tam nemám nechat zadarmo," tlumočila zprávu plavkyně, kterou obdivovala a v bazénu nepotkala. "Já jsem proti ní takovej špunt," zůstala skromná.

I když trénuje raději v Chomutově s kamarády, zůstane nyní pár dní kvůli studiu fyzioterapie na FTVS v Praze. "Určitě mě budou tahat do hospody," přemítala Baumrtová. "Jo, půjdu," usmála se po chvíli zamyšlení. Škola v příštím roce bude její prioritou, čekají ji totiž státnice. A věří, že to s plaváním skloubí.

Třebaže během závodů dává přednost sladkému jídlu kvůli energii, po soutěžích si dopřává klasickou českou stravu. Od maminky si do Prahy nechala poslat knedlo vepřo zelo. "A bůček," smála se plavkyně. A těší se i na Vánoce, kdy si od plavání odpočine. "Radši nebudu stoupat na váhu, ale snad to nebude tak strašné, budu jezdit na běžky," dodala.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní