Rubriky:

Ostatní

Sáblíková: Po dojetí trojky jsem se nemohla narovnat. Odstoupit ale nehodlá

12. ledna 2013 18:58 - Heerenveen

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková na mistrovství Evropy ve víceboji v Heerenveenu, na němž je po prvním dni sedmá, nebojuje jen se soupeřkami, ale i s bolavými zády. Myšlenky na odstoupení sice sama nemá, otázkou však je, jestli jí start v nedělních závodech doporučí lékaři, s nimiž bude své potíže večer či ráno konzultovat.

 

Peter de Jong, ČTK/AP

"Je fakt, že po projetí cílem jsem se nemohla narovnat, ale důležitý byl čas, 4:03 je dobrých. Já jsem s tím spokojená a záda, ty potom snad přejdou," řekla po prvním dnu vícebojařského klání v Nizozemsku Sáblíková.

Za dvojnásobnou olympijskou vítězkou musel nicméně po dojetí tříkilometrové trati kvůli bolesti v zádech přispěchat trenér Petr Novák, aby jí pomohl dostat se na bariéru u ledové plochy. Na ní pak Sáblíková několik minut takřka nehybně ležela a sledovala, jak si vedou její soupeřky.

Nedělní start je ve hvězdách

Jestli se postaví v neděli do závodů na 1500 a 5000 metrů, ještě není jasné. S koučem se rozhodnou až na základě konzultací s lékaři. Sama Sáblíková nicméně zdůraznila, že žádné myšlenky na odstoupení nemá. "Určitě ne. Když už jsem do toho šla a přežila trojku, tak doufám, že přežiju i pětku," řekla novinářům.

Zároveň si je ale vědoma toho, že neděle nebude snadná. "Bude to těžší než dneska, protože se pojede ne sedm ale 12 kol, ale uvidíme," podotkla. Zatímco při pětisetmetrové trati ji záda během závodu nebolela, při 3000 metrech už tomu bylo jinak.

"Musím říct, že teď (jsem bolest cítila) už v prvním kole, ale pak mě začaly naštěstí bolet nohy a soustředila jsem se na tu Holanďanku, co jela přede mnou, protože jela výborný závod a jenom jsem si říkala, zkus to, zkus to, třeba to ještě zvládneš. To se povedlo, ale bylo to těžké," připustila Sáblíková.

Novák: Šance na medaili žije

Zatímco trenér Novák je přesvědčen o tom, že pokud jeho svěřenkyni nevyřadí ze soutěže zdravotní problémy, má stále šanci na medaili, obhájkyně zlata z minulého evropského šampionátu ve víceboji Sáblíková je ve svých vyjádřeních opatrnější.

"Medaile je teď hrozně daleko. Na třetí místo je to nějakých sedm desetin bodu, což je sedm sekund na pětku. No je to daleko," uvedla. "Já bych řekl, že je znovu ve hře o medaile," podotkl ale Novák, který stejně jako Sáblíková dosažený čas na 3000 metrů 4:03,68 označil za kvalitní.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní