Rubriky:

Ostatní

Sáblíková po bolestech zad už bruslí a možná přijede volit

24. ledna 2013 16:44 - Collalbo/Praha

Rychlobruslařka Martina Sáblíková na soustředění v italském Collalbu už znovu bruslí. „Zatím ale nevydrží na ledě větší souvislou zátěž. Zkusili jsme deset kol a po sedmi už znovu cítila záda. Zvládne bez problémů v intervalech třeba sedm sérií po čtyřech kolech a v dobrých časech, bruslila i s klukama,“ říkal s mírným optimismem v hlase trenér Petr Novák.

 

Peter de Jong, ČTK/AP

Královnu dlouhých tratí skolila bolest zad při ME ve víceboji, kde skončila čtvrtá. „Tři dny měla úplnou pauzu, pak jsme to zkusili, ale po deseti minutách musela z ledu dolů, záda ji znovu bolela, tak si oddechla další dva dny. Chodila na procházky, postupně přidala vyklusávání a jízdu na kole. Jediné, co zatím neriskujeme, je speciální skoková příprava, při níž došlo k zablokování zad, a větší počet kol v jednom zátahu," dodal kouč.

V Collalbu momentálně trénují kromě Sáblíkové i senioři a junioři, kteří tam pojedou v únoru světový šampionát. Karolína Erbanová závodí v zámoří. O víkendu jí čeká v Salt Lake City mistrovství světa ve sprintech na 500 a 1000 m. Vzhledem k nadmořské výšce jsou v ohrožení její čerstvé české rekordy z minulého víkendu v Calgary.

„Dali jsme si tu i takový relax. S klukama jsme vyrazili na sjezdovku, Martina samozřejmě jen koukala. Vyhýbáme se všem rizikům, protože samozřejmě trénink kombinuje s rehabilitací. Začátkem února by měla jet Světový pohár v Inzellu a v půlce února mistrovství světa ve víceboji v Hamaru, ale rozhodne její zdravotní stav, riskovat nebudeme. Hlavním cílem pro nás bude březnové mistrovství světa na jednotlivých tratích v Soči, což bude i možnost seznámit se prostředím příští olympiády," vypočítal Novák.

K urnám na otočku

S Novis Teamem chtějí koncem týdne vyrazit na otočku do Čech k volbám. „Pár voličů nás tu je. Vážně to zvažujeme. U Martiny rozhodne momentální stav zad. Samozřejmě, že volba prezidenta je důležitá událost, ale aby jela na otočku šestnáct set kilometrů a její stav se zhoršil, to riskovat nebudeme. Přesto ona spíš bude chtít jet," prozradil Novák.

Koho bude volit on, nebo Sáblíková, však prozradit nechtěl. „Demokracie u nás ještě není na takové výši, abychom to mohli říct bez rizika, že se nám to negativně vrátí. Podle toho, jak předvolební boj sledujeme z povzdálí, připadá nám to někdy až hysterické. Místo, aby měli lidi radost, že mohou poprvé volit prezidenta přímo a normálně diskutovali, vyhrožují si, jsou nevraživí. Raději si to necháme pro sebe, aby se zveřejnění názoru neobrátilo proti nám," dodal.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní