Friedrich je nejmladším mistrem světa v dvojbobu, Vrba šestnáctý

Svatý Mořic

Němec Francesco Friedrich se stal historicky nejmladším mistrem světa v závodech dvojbobů. Dvaadvacetiletý pilot s brzdařem Jannisem Bäckerem zvítězili ve Svatém Mořici před domácí švýcarskou posádkou Beat Hefti, Thomas Lamparter a krajany Thomasem Florschützem a Andreasem Bredauem.

istři světa na dvojbobu zleva Friedrich a Bäcker dostávají spršku šampaňského.

České duo Jan Vrba, Jan Stokláska obsadilo 16. místo. Po čtyřech soutěžních jízdách zaostali za vítězi o 4,32 sekundy a o jednu pozici vylepšili loňský výsledek z Lake Placid.

V neolympijské soutěži týmů získala na závěr MS svůj první bobový titul elitní americká atletka Lolo Jonesová, jež je od začátku sezony brzdařkou Elany Meyersové. V závodě, v němž se sčítají časy ženského a mužského dvojbobu a ženského a mužského skeletonu, porazil tým USA o 24 setin sekundy Německo, jemuž nebyla nic platná tři vítězství ze čtyř disciplín.