Erbanová se po rekordu na pětistovce posunula na MS do desítky

Rychlobruslařka Karolína Erbanová vylepšila na mistrovství světa ve sprinterském víceboji v Salt Lake City vlastní český rekord na 500 m. Časem 37,67 obsadila v druhé pětistovce soutěže deváté místo a před závěrečným kilometrem se posunula na průběžnou desátou pozici.

Karolína Erbanová

Dvacetiletá Erbanová na olympijské dráze z roku 2002 překonala rekord už v sobotu na 1000 metrů a v součtu se 17. časem z pětistovky byla jedenáctá. Druhá jízda na kratší z mistrovských tratí jí dnes vyšla mnohem lépe.

Nejenže vylepšila o téměř půl sekundy svůj čas ze soboty, ale především překonala o 21 setin hranici vlastního národního rekordu. Čas 37,88 tak vydržel v českých tabulkách jen týden, neboť ho Erbanová zajela minulou neděli na SP v Calgary.

Po posunu do elitní desítky může svěřenkyně trenéra Petra Nováka pomýšlet na výrazné vylepšení svého loňského výsledku ze sprinterského MS, na němž obsadila 17. pozici.

Dnešní pětistovku vyhrála Korejka I Sang-hwa, jež o setinu jako jediná pokořila hranici 37 sekund. Do průběžného vedení se dostala Američanka Heather Richardsonová a předstihla úřadující šampionku Ťing Jü z Číny.

MS v rychlobruslení na sprinterských tratích v Salt Lake City (USA)