Rubriky:

Ostatní

Sáblíkovou stále trápí bolavá záda. Zvažuje, že vynechá světový šampionát ve víceboji

31. ledna 2013 19:53 - Praha

Rychlobruslařka Martina Sáblíková dost možná nepojede na únorové mistrovství světa ve víceboji do Hamaru. Dvojnásobná olympijská vítězka z Vancouveru už tři týdny bojuje s bolestí zad a stále není stoprocentně fit. "Hlavní je, abych byla v pořádku pro světový šampionát na jednotlivých tratích," vyhlíží Sáblíková březnové závody v Soči.

 

Peter de Jong, ČTK/AP

Už víte, z čeho bolesti zad pramenily?

Všechna vyšetření potvrdila, že se nejednalo o zranění. Před odjezdem na mistrovství Evropy se mi zablokovala páteř. A jak se záda neuvolnila hned, tak mi zatuhly svaly. Ty se musejí dát postupně do pořádku. V Inzellu chodím dvakrát denně ke specialistovi a můj stav se lepší.

Poznamenaly zdravotní problémy hodně váš tréninkový plán?

Nemůžu říct, že jsem netrénovala. Běhala jsem, jezdila na kole. Přípravu jsem z hlediska objemu absolvovala, jen v jiné podobě. V úterý jsem byla poprvé na bruslích, ve středu znovu. Vyhýbám se ale velkému množství kol, nenajíždím objem. Co se týče tempa, tak to zvládám v pohodě.

Jaký je závěr? Budete připravená startovat na MS ve víceboji v Hamaru?

Pokud by můj stav byl stejný jako teď, tak tam ani nepojedeme. Jde o čtyři závody ve dvou dnech, což je fakt velká zátěž pro bolavá záda. Raději obětuju Hamar, než abych vypouštěla zbytek sezóny. Na světovém šampionátu v Soči na jednotlivých tratích ale nechci v březnu chybět.

Na základě čeho se tedy rozhodnete, zda do Hamaru jet?

Příští víkend se v Inzellu jede závod Světového poháru. Alespoň trať na tři kilometry chci absolvovat. Musím vyzkoušet, v jakém jsem stavu. Navíc v téhle disciplíně jsem ve vedení průběžného hodnocení, což bych nechtěla ztratit. A jet jeden závod je něco jiného, než absolvovat čtyři ve dvou dnech.

Zmínila jste, že nechcete přijít o březnový šampionát v Soči, kde se příští rok konají olympijské hry. Už na obhajobu zlatých medaili pod pěti kruhy hodně myslíte?

Zatím olympiádu neřeším. Teprve až skončí probíhající sezóna, budu všechno směřovat k Soči. Ale nejdůležitější je pro mě dát se zdravotně do pořádku, abych byla fit pro olympijskou sezónu.

Ve čtvrtek jste oznámila spolupráci s cyklistickou stájí Etixx-IHNED. Co pro vás tento krok znamená?

Šlo o bezvadnou nabídku, kolo mě moc baví. Letos bych chtěla jet mistrovství světa v časovce, snem je start na kole i na letních olympijských hrách.

ram, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní