Rubriky:

Ostatní

Ragbyovou jedničkou roku 2012 je třicetiletý Petr Čížek z Pragy

11. března 2013 15:10 - Praha

Ragbyovou jedničkou loňského roku byl vyhlášen nejčastěji v reprezentaci bodující hráč Petr Čížek z Pragy Praha. Plaketu Ragbisty roku 2012 převzal v předvečer svých třicetin. Trenéři i spoluhráči považují Čížka za zkušeného a skromného ragbistu.

 

Petr Skála

„Petr hraje ragby od svých pěti let. Tehdy byl nejmladší mezi ostatními mrňaty a nevadilo mu ani později, že jeho soupeři byli vždy o trochu větší a starší. Začínal v přípravce Pragy, kterou tehdy vedl jeho dědeček, jinak významná osobnost českého i mezinárodního ragby Jan Kudrna. To však neznamenalo, že by měl nějakou protekci, právě naopak," prozradil na svého syna i jeho pozdější trenér v celku mladších žáků Miloš Čížek.

„Málo se zdůrazňuje, že ragby je v Česku amatérským sportem. V tuzemsku skutečně  nehrají ragby profesionálové, zato se alespoň v některých klubech snažíme přistupovat ke svému sportu jako profesionálové třeba při trénincích. Je dobře, že ragby je v podobě hry o sedmi hráčích a hráčkách olympijským sportem. A je také dobře, že k provozování ragby není potřeba příliš drahé sportovní vybavení. Proto je přístupné pro mladé lidi, dětem  na školách. Využijme toho," řekl po převzetí plakety hráče roku Petr Čížek.

Čížek není zdaleka prvním vítězem ankety z Pragy, nejúspěšnějšího klubu v historii domácího ragby. Třeba Luděk Kudláček se stal Ragbistou roku v roce 1991, dále Roman Šuster byl zvolen roku 2010 a 2011, Miroslav Fuchs byl nejlepším v letech 1985 a 1987 a nejvíce ocenění, šest, získal Čížkův strýc Bruna Kudrna (1974, 1977, 1979, 1981, 1982 a 1986).

Za nejlepšího trenéra roku ragbyoví odborníci vybrali kouče Tatry Smíchov a asistenta u reprezentace Jana Oswalda, za talent roku mezi muži Vojtěcha Hrušku ze Sparty. Rozhodčím roku se stal po sedmé v řadě Tomáš Tůma, ragbistkou roku hráčka Vyškova Pavlína Čuprová a talentovanou hráčkou ragby Kateřina Vrbacká rovněž z Vyškova. Nejlepším hráčem sedmiček roku byl zvolený Pailodze Vakhtang ze Sparty Praha a osobností roku Pavel Syrový z Pragy Praha.

Výsledky ankety
Ragbista roku 2012
1. Čížek Petr (RC Praga Praha)
2. Jágr Martin (Stade Montois Rugby Pro)
3. Kutil Ondřej (SOC Rugby Chambery)
4. Rohlík Jan (RC Mountfield Říčany)
5. Šuster Roman (Stade Aurillacois Cantal Auvergne)
Ragbista roku sedmiček
1. Pailodze Vakhtang (RC Sparta Praha)
2. Stejskal Aleš (Scarborough RUFC)
3. Forst Tomáš (RC Praga Praha)
Trenér roku
1. Oswald Jan (RC Tatra Smíchov)
2. Kloda Radomír (RC Rental Havířov)
3. Brabec Antonín (RC Mountfield Říčany)
Talent roku
1. Hruška Vojtěch (RC Sparta Praha)
2. Kovář Martin (RC JIMI Vyškov)
3. Siráň Marek (TJ Sokol Mariánské Hory)
Rozhodčí roku
1. Tůma Tomáš
2.-4. Bednařík Jaroslav
2.-4. Čekal Štěpán
2.-4. Štuksa Jiří
Osobnost roku
1. Syrový Pavel (RC Praga Praha)
2. Rygl Roman (RC Tatra Smíchov)
3. Voves Robert (RC Praga Praha)
Ragbistka roku
1. Čuprová Pavlína (RC Vyškov)
2. Hladilová Klára (RC Sparta Praha)
3. Bendová Barbora (RK Petrovice)
Talentka roku
1. Vrbacká Kateřina (RC JIMI Vyškov)
2. Douděrová Martina (RC Přelouč)
Akce roku
Organizace ME U20
Petr Skála

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.