Rubriky:

Ostatní

Sportovní Oscary získali Bolt a Ennisová

12. března 2013 06:46 - Rio de Janeiro

Ocenění Laureus pro nejlepší světové sportovce získali jamajský sprinter Usain Bolt a britská vícebojařka Jessica Ennisová. Ceny, která jsou označovány za sportovní Oscary, dostali sportovci na slavnostním večeru v brazilském Riu de Janeiro. Na něm se sešli zástupci světové sportovní elity od atletiku až po formuli 1.

 

Stringer, ČTK/AP

Šestadvacetiletý jamajský atlet na londýnské olympiádě nenechal nikoho na pochybách, že je nejrychlejším člověkem planety a získal tři zlaté medaile za 100 a 200 metů a štafetu. Celkem jich má již šest.

Sedmadvacetiletá britská vícebojařka triumfovala v Londýně před domácím publikem v sedmiboji. V prosinci byla potřetí za poslední čtyři roky vyhlášena nejlepší britskou sportovkyní, na svém kontě má již tituly mistryně světa a Evropy.

Na ceremoniálu se rozdávala i řada dalších ocenění. Americký plavec Michael Phelps dostal cenu za mimořádný sportovní výkon, neboť se loni s 22 olympijskými medailemi stal nejůspěšnějším olympionikem historie. Nejlepším kolektivem roku byl na galavečeru vyhlášen tým evropských golfistů, který zvítězil nad USA při prestižním Ryder Cupu.

Ocenení za průlom roku dostal tenisový olympijský vítěz Andy Murray. Za návrat roku byl oceněn dominikánský překážkář Félix Sánchez, který rovněž získal v Londýně zlato. Nejlepším hendikepovaným sportovcem se stal brazilský plavec Daniel Dias, který na paralympiádě získal šest zlatých.

Cenu za akčního sportovce roku získal rakušan Felix Baumgartner, který loni s padákem seskočil z výšky téměř 40 kilometrů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní