Rubriky:

Ostatní

Puškařka Sýkorová vyhrála na SP v Mnichově třípolohovou střelbu

28. května 2013 15:13 - Mnichov

Bronzová olympijská medailistka Adéla Sýkorová vyhrála na Světovém poháru v Mnichově třípolohovou střelbu ze sportovní malorážky. Po finále se dělila o první místo s Číňankou Ma Chung, dodatečnou ránu ale zvládla lépe (10,5:9,6) a navázala na loňský triumf z finále SP v Bangkoku.

"Je krásné vrátit se (do Světového poháru) takovým způsobem," radovala se Sýkorová. V rozstřelu Sýkorová trefila 10,5, zatímco soupeřka 9,6, a navázala na loňský triumf z finále SP v Bangkoku, kterým završila životní sezónu s nečekaným úspěchem v olympijském Londýně.

S výjimkou bangkokského finále SP byla v elitním seriálu dosud nejlépe dvakrát třetí, shodou okolností pokaždé v Mnichově - v roce 2008 rovněž v disciplíně na 3x20 ran, o tři roky později ve střelbě ze vzduchové pušky.

Nyní získala první medaili po změně pravidel, podle nichž osm finalistek po kvalifikaci střílí od nuly a postupně odpadávají střelkyně s nejmenším bodovým ziskem. Sýkorová zbyla v soutěži s Číňankou a využila zaváhání soupeřky, která při vedení o 2,3 bodu trefila poslední ranou jen slabých 6,6 a umožnila stav vyrovnat.

"To jsem nečekala. Když jsme zůstaly tři, byla jsem ráda, že mám medaili. Pak už to bylo stříbro, ale ve víc jsem nedoufala. Když to pak vyústilo v rozstřel a já vyhrála, nemohla jsem tomu uvěřit," uvedla Sýkorová.

SP ve sportovní střelbě v Mnichově:
Muži:
Vzduchová pistole:
1. Čin Čong-o (Korea) 202,2
2. Zlatič (Srb.) 199,6
3. Costa (Portug.)
Ženy:
Sportovní malorážka 3x20 ran:
1. Sýkorová (ČR) 456,2/v rozstřelu 10,5
2. Ma Chung (Čína) 456,2/9,6
3. Brizeová (Fr.)
...17. Mazurová
43. Kalná (obě ČR).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní