Rubriky:

Ostatní

Nike už nebude vyrábět produkty pro bývalou Armstrongovu nadaci. Tedy ani slavný žlutý náramek

29. května 2013 11:43 - Austin

Bývalý hvězdný cyklista Lance Armstrong připravil dopingovou minulostí o důležitou podporu svou nadaci Livestrong, pomáhající lidem s rakovinou. Oděvní gigant Nike oznámil, že už nebude vyrábět produkty s nápisem Livestrong. Mezi nejznámější patří žlutý náramek, jichž se po celém světě prodalo 87 miliónů.

 

Oakley

Armstrong po úspěšném boji s rakovinou varlat založil nadaci v roce 1997. Od té doby jí firma Nike pomohla sumou zhruba 100 miliónů dolarů. S americkým cyklistou, jenž byl kvůli systematickému podvodu zbaven rekordních sedmi titulů z Tour de France, ukončila spolupráci už dříve a Armstrong rovněž zpřetrhal všechny vazby se svou nadací.

Odborníci nejsou podle amerických médií zajedno, zda odchod Nike bude mít na Livestrong fatální dopad. Oděvní gigant upřesnil, že po letošních prázdninách sice přestane vyrábět produkty s tímto nápisem, ale smluvní závazky dodrží až do doby, než kontrakt příští rok vyprší.

"Letošní rok bude těžší než poslední léta, ale vnímáme ho jako rok pro přestavbu a vydáme se nezávislejší cestou," uvedla nezisková organizace v prohlášení.

Spojení Nike-Livestrong-Armstrong bylo podle expertů ještě před necelým rokem jedno z nejsilnějších v oblasti sportovního marketingu. V lednu se však jednačtyřicetiletý Američan přiznal k dlouholetému dopování. Potrestán byl už loni v srpnu doživotním zákazem startů. Před cyklistickou kariérou i po ní se věnoval triatlonu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní