Sjezdaři na divoké vodě získali na MS pět medailí

Čeští sjezdaři na divoké vodě získali na mistrovství světa na řece Soča ve Slovinsku pět medailí. Po sobotním bronzu kajakáře Richarda Hály a deblkanoistů Ondřeje Rolence s Janem Šťastným vyhráli kajakáři nedělní závod hlídek, singlkanoisté byli stříbrní a v kategorii C2 brali Češi bronz.

Kajakáři získali titul mistrů světa po roční pauze, posádku tvořili Hála, Tomáš Slovák a Karel Slepica. Podle nových pravidel se počítala lepší ze dvou jízd a českým vodákům ke zlatu pomohlo hned první kolo, v němž při lepších povětrnostních podmínkách porazili Francouze o 26 setin sekundy.

Odpoledne se totiž v Solkanu vždy zvedl vítr. "Bylo to takové zvláštní vědět, že nemusíme ani jet, ale my jsme si tu mistrovskou jízdu naopak užili," řekl nejlepší sjezdař české výpravy Hála serveru kanoe.cz.