Podborský počtrnácté vyhrál mistrovství světa v kvadriatlonu

Týn nad Vltavou

Miroslav Podborský vybojoval na mistrovství světa v kvadriatlonu čtrnáctý titul. Závod žen na jeden kilometr plavání, pět kilometrů jízdy na kajaku, 25 kilometrů na kole a pět kilometrů běhu vyhrála v Týně nad Vltavou Zuzana Kocumová.

Vítězná strategie sedmačtyřicetiletého Podborského byla zdánlivě jednoduchá. "Neztratit v plavání a získat náskok na kajaku a kole, což jsou mé disciplíny. Léta vím, v čem jsem dobrý, a v běhání to není," prohlásil v tiskové zprávě.

Druhého Leoše Roušavého porazil téměř o tři minuty, třetí doběhl další domácí reprezentant Michal Háša. "Nepřijeli Angličané, kteří by mi mohli pořádně zavařit," dodal vítěz.

Kocumová, někdejší olympionička v běhu na lyžích, se stala kvadriatlonovou mistryní světa už v roce 2001 v Sedlčanech. Letos rozhodla o titulu v cyklistické části.

"Jelo se mi hezky, ale trápilo mě natažené lýtko. Po dvou kilometrech běhu už jsem však věděla, že to dokončím," řekla Kocumová. Před druhou Katrin Burowovou z Německa vyhrála o dvě minuty.

MS v kvadriatlonu v Týně nad Vltavou (1 km plavání, 5 km kajak, 25 km kolo, 5 km běh):