Rubriky:

Ostatní

Dostihové České derby vyhrál Mister Aviation

23. června 2013 17:56 - Most

Valach Mister Aviation vyhrál 93. ročník Českého derby a vybojoval rekordní sedmé vítězství v prestižním dostihu tříletých koní pro trenéra Františka Holčáka. K triumfu v druhém závodu Trojkoruny jej na mostecké dráze přivedl Ján Havlík. Slovenský žokej úspěchem v Českém derby navázal na triumfy ve stejných klasikách v Rakousku a doma na Slovensku.

Vítězný hnědák v závěru 2400 metrů dlouhého dostihu odrazil nápor šampiona Velké jarní ceny Talara. Ten se těsně před cílem pod vedením Jiřího Chaloupky dotáhl na úroveň lídra, Mister Aviation se ale vybičoval k mocnému finiši a těsně uhájil při pátém startu premiérové vítězství v kariéře, podle oficiálního výroku po tuhém boji o hlavu.

"Ideálně jsme vyjeli z balíku. V cílové rovině se pak trochu ohlížel, ale dotáhl to domů. Je to jedno z mých největších vítězství," radoval se v televizním rozhovoru Havlík.

"Je to příjemný pocit dosáhnout rekordního zápisu v derby, člověk musí být pokorný a jít postupně nahoru. Ján Havlík předvedl fantastický výkon a jsem rád, že jsem s ním zahájil spolupráci," řekl trenér Holčák serveru galopp-reporter.cz.

Holčák vloni připravil na vítězství Kadynyho, díky němuž vyrovnal v čele historických tabulek výkony trenérů Františka Vítka a Jaroslava Maška. Hned po roce se v čele statistik osamostatnil.

Na Kadynym se před rokem radoval poprvé v kariéře v derby Chaloupka, který se tentokrát musel spokojit s druhým místem. Třetí skončil o dvě a půl délky zpět Taggerton pod Jaroslavem Línkem, za ním následovala nejlepší ze tří klisen na startu Beryaska.

Na startu v Mostě, kam se České derby poprvé v historii muselo přesunout kvůli povodním v pražské Velké Chuchli, bylo 16 koní. Bookmakery nejvíce favorizovaný Mister Westminster, kterého připravuje Josef Váňa, doběhl jedenáctý.

České derby Rádia Impuls v Mostu, rovinový dostih (2400 m, tříletí koně, dotace 2,5 miliónu korun) - druhý závod Trojkoruny:
1. Mister Aviation (ž. Havlík, tr. Holčák, stáj Monte Negro)
2. Talar (ž. Chaloupka)
3. Taggerton (ž. Línek)
4. Beryaska (ž. Foret)
5. Rabbit Motivman (ž. Verner).
Čas: 2:31,97. Výrok: tuhý boj hlava - 2 1/2 - 1 - 1 - hlava.
Další dostihy:
I.: Charles Quatrieme (ž. Korečková) - Teke - Novellette,
II.: Iceni Girl (ž. Chaloupka) - Roches Cross - Almond Magic,
III.: Waka Laura (ž. Foret) - Mikesh - Charhizard,
IV.: Nidara (ž. Chaloupka) - Saltanat - Whitney Risk,
V.: King's Look (ž. Šafář) - Asharon - Moulin Rouge,
VI.: Omnibus (ž. Šafář) - Sky Pilot - Dangerous Gleam,
VIII.: Adiutant (ž. Šafář) - Rabbit Thomas - Aromatica.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní