Rubriky:

Ostatní

Judisté Musil s Ježkem na MS daleko nedošli

29. srpna 2013 18:44 - Rio de Janeiro

Čeští judisté se dnes na mistrovství světa v Riu de Janeiro ve váze do 81 kilogramu neprosadili. Jaromír Musil vypadl v prvním kole, Jaromír Ježek došel o kolo dál.

 

Milan Malíček, Právo

Musil prohrál s Gruzíncem Levanem Ciklaurim, který zvítězil ve třetí minutě na ipon. Pětadvacetiletý český reprezentant skončil už v prvním kole i na dubnovém evropském šampionátu v Budapešti.

Také Ježek, jehož přípravu v posledním měsíci ovlivnilo zranění třísla, napodobil své vystoupení z kontinentálního mistrovství, kde pro něj byl konečnou rovněž druhý zápas. Dnešní soutěž zahájil jasným vítězstvím na ipon nad Willem McKenziem z Baham.

Z výhry nad outsiderem se ale radoval jen krátce, byť po postupu věřil v další úspěchy. "Před prvním zápasem jsem si hlavně říkal, ať neudělám nějakou hloupost a soupeř mě třeba nenachytá. Výhra v prvním kole byla prostě hlavně splněná povinnost," uvedl Ježek.

Cestu jeho pátým světovým šampionátem však utnul Portugalec Carlos Luz. Ani jeden z judistů nezískal bod, Ježek však doplatil na dva tresty za pasivitu, zatímco jeho soupeř měl jen jeden.

"Zklamaný jsem dost, protože Luz je přijatelný soupeř. Ale měl mě přečteného a na mně se hlavně na konci projevil velký tréninkový výpadek z minulého měsíce. Už jsem neměl sílu, abych ho hodil," řekl Ježek ČTK.

Musil se nemohl z porážky s Ciklaurim vzpamatovat. Přestože nadějně začal a soupeř byl napomínán za pasivitu, Musil mu vlastním kiksem nabídl lehký hod na ipon. Musilův pád spíš připomínal jednoduché uklouznutí. "Nevím, jak jsem mohl takhle upadnout. Možná to byl momentální zkrat, skončil jsem na zemi, ani nevím jak. Myslel jsem, že na něj budu mít, ale dopadlo to špatně," konstatoval.

Od trenéra Petra Laciny si vysloužil kritiku. "Se silným soupeřem dobře začne, ale pak doplatí na neskutečnou minelu, podobě jako na mistrovství Evropy. Soupeři se vysloveně nabídl, aby ho lehce hodil na ipon," řekl kouč. Ježek podle něj odvedl to, na co měl. "Výpadek v tréninku měl velký a hlavně v závěru druhého zápasu bylo manko znát. Když šel vyrovnaný zápas do koncovky, podle očekávání to šlo proti němu," uvedl Lacina.

V pátek se v Riu představí ve váze do 90 kg Alexandr Jurečka. V sobotu nastoupí ve váze do 100 kg Lukáš Krpálek, úřadující mistr Evropy, společně s Michalem Horákem.

Mistrovství světa v judu v Riu de Janeiro:
Muži - do 81 kg:
1. Pietri (Fr.)
2. Črikišvili (Gruz.)
3. Vorobjov (Rus.) a Schmitt (Fr.)
...Musil vyřazen v 1. kole
Ježek (oba ČR) vyřazen v 2. kole.
Ženy - do 63 kg:
1. Gerbiová (Izr.)
2. Agbegnenouová
3. Emaneová (obě Fr.) a Van Emdenová (Niz.).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní