Tragédie při triatlonu. Na ME zemřel německý závodník

Strobl

Při sobotním mistrovství Evropy v terénním triatlonu v rakouském Stroblu zemřel německý závodník Thomas Tittel. Sedmatřicetiletý sportovec zkolaboval na běžecké trati, podle některých informací v důsledku astmatického záchvatu.

Podle pořadatelů Tittel ještě po zásahu lékaře znovu nabyl vědomí a komunikoval, po převozu do nemocnice ale zkolaboval znovu a tentokrát se jej už nepodařilo zachránit.

Tittel, vicemistr Evropy v kategorii do 35 let z pražského šampionátu v roce 2009, byl v závodě nejrychlejším plavcem ve své věkové kategorii, na horském kole ale nabral velkou ztrátu a krátce po výběhu do terénu se zhroutil. Podle německých médií měl zdravotní potíže již v minulosti, v roce 2010 jej prý při ironmanovi ve Frankfurtu nad Mohanem postihly astmatický záchvat s alergickou reakcí a náhlá ztráta sluchu.

Závod u jezera Wolfgangsee vyhrál v hlavní kategorii český olympionik Jan Čelůstka, Jan Kubíček byl třetí stejně jako mezi ženami obhájkyně prvenství Helena Erbenová.