Rubriky:

Ostatní

Živě

Medaili nás bude v Soči chtít minimálně sedm, míní krasobruslař Březina

9. září 2013 14:12

Nadcházející sezónu považuje vzhledem k únorové olympiádě v Soči za zcela mimořádnou. Nejlepší český krasobruslař Michal Březina spřádá plán, že se na ní pokusí jako první na světě předvést čistý čtverný flip.

 

Petr Hloušek, Právo

S čím vstupujete do olympijské sezóny?

S novou volnou jízdou. Po letech jsem se vrátil k filmové hudbě. Sherloka Holmese i jeho hereckého představitele mám totiž hrozně rád. I zvoleným kostýmem se pokusím napodobit ustrojení slavného detektiva. Hudbu z tohoto filmu bych mohl poslouchat do omrzení, jezdí se mi na ni dobře.

A co sportovní stránka?

Větší důraz než v minulosti kladu na kroky i piruety. Dva čtverné salchowy jsem ponechal a během sezóny bych k nim strašně rád přidal na začátku volné jízdy také čtverný flip, který jsem začal na popud trenéra Viktora Petrenka pilně cvičit. Ještě nikdo ho v závodě neskočil. Já bych chtěl být první. Rád bych se o něj pokusil nejprve v prosinci při šampionátu bývalé česko-slovenské federace a potom třeba i v Soči. Kdyby se mi povedl, vydělal by mi patnáct bodů. Pustím se do toho ovšem pouze v případě, že budu mít čtverný flip v přípravě zvládnutý minimálně z devadesáti procent.

Úspěšnost sezóny se tedy bude odvíjet především od umístění v Soči?

Rozhodně. Olympijský závod je tím, že se koná pouze jednou za čtyři roky, naprosto výjimečný. A na další olympiádě už u toho třeba ani nemusím být. V žádném případě ale nepodcením ani lednové mistrovství Evropy v Budapešti. Kdo na něm uspěje, bude mít v Soči u rozhodčích lepší pozici.

S jakým výsledkem budete na olympiádě spokojený?

Nechci uvádět žádnou konkrétní příčku, to se nevyplácí. Předpokládám ale, že na medaili si bude dělat zálusk minimálně sedm borců. Dovolím si počítat se mezi ně.

Reprezentačního parťáka Vernera mezi sedmičku vyvolených neřadíte?

Moc bych Tomášovi přál, aby znovu pronikl mezi elitu. Bude to mít ovšem těžké, protože nebude tentokrát automaticky zván na podniky Grand Prix.

Sezónu zakončí světový šampionát v Tokiu, kde jste nesmírně populární. Vítáte to?

Samozřejmě. Věřím, že i tam svoje fanoušky zaujmu, byť tentokrát nebudu mít připravenou jízdu na japonskou národní hudbu jako v roce 2011, kdy ovšem uspořádání mistrovství světa nakonec překazilo zemětřesení.

Čestmír Folk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.