Rubriky:

Ostatní

Rychlobruslařka Zdráhalová zajela limit pro start v SP

12. října 2013 20:33 - Inzell

Sedmnáctiletá rychlobruslařka Nikola Zdráhalová splnila v sobotu na závodech v Inzellu na trati 1500 metrů limit pro start ve Světovém poháru a v elitním seriálu doplní Martinu Sáblíkovou a Karolínu Erbanovou. Trenér Petr Novák tím získal šanci sestavit družstvo pro závod týmů a s největší pravděpodobností ji využije.

 

Petr Horník, Právo

Zdráhalová, která se rychlobruslení věnuje tři roky, zajela čas 2:04,73. Limit pro účast v SP je 2:05 minuty. "Její zlepšení je až neskutečné. Limity navíc atakuje na všech čtyřech tratích a věřím, že se jí je podaří v příštím týdnu pokořit," řekl Novák ČTK.

Radost mu dělají i výkony dalších tří juniorek Natálie Kerschbaummayrové, Elišky Dřímalové a Sáry Pavlíčkové. "Jsem přesvědčen, že některá z nich zajede limit i na trojku a tím bychom získali možnost nasadit do mistrovství Evropy ve víceboji třetí rychlobruslařku. Vyjeté místo máme už teď, ale doposud jsem neměl nikoho třetího, kdo by se na start mohl postavit," uvedl Novák.

V Inzellu potvrzuje svou připravenost na začátek sezóny dvojnásobná olympijská šampiónka Sáblíková, která v sobotním závodu na 1500 metrů zajela čas 1:56,72, což je její maximum na evropských tratích. "Ukazuje se, že trénink v létě byl dobrý," pochvaloval si na startu olympijské sezóny Novák.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní