Rubriky:

Ostatní

Triatlonistka Frintová zakončila sezónu 2. místem na SP v Koreji

13. října 2013 11:39 - Tongjong

Triatlonistka Vendula Frintová skončila druhá v předposledním závodu Světového poháru v korejském Tongjongu. Mezi muži obsadil Přemysl Švarc šesté místo.

 

Vít Šimánek, ČTK

Frintová nestačila jen na Australanku Emmu Jacksonovou, za bývalou mistryní světa do 23 let zaostala o minutu a 28 sekund. "Skvělý způsob, jak zakončit sezónu," uvedla na facebooku.

Třicetiletá česká reprezentantka vylepšila své letošní maximum ve Světovém poháru, jímž byla čtvrtá příčka z červencového závodu ve španělském Palamos.

V Tongjongu vystoupila bronzová medailistka z letošního mistrovství Evropy na stupně vítězů už podruhé, před pěti lety obsadila v Koreji třetí místo.V neděli se jí povedlo zkompletovat sbírku medailí ze Světového poháru, v němž v roce 2010 vybojovala i vítězství v australské Mooloolabě.

Šestnáct sekund od bedny

O medailové umístění dlouho usiloval také Švarc, jenž ztratil na vítězného Francouze Tonyho Moulaie 25 sekund. Od stupňů vítězů ho dělilo 16 sekund. "Když člověk ještě půl kilometru před cílem bojuje o druhé místo, tak prostě s šestým místem spokojen být nemůže. Ale časem určitě budu," konstatoval Švarc, jehož nejlepším výsledkem v SP je pátá příčka.

Závod SP v triatlonu v Tongjongu (Korea):
Muži:
1. Moulai (Fr.) 1:51:23
2. Poljanskij -8
3. Hofer (It.) -9
...6. Švarc (ČR) -25
Ženy:
1. Jacksonová (Austr.) 2:02:49
2. Frintová (ČR) -1:28
3. Van Coevardenová (Austr.) -2:10
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní