Březina vstoupil do GP čtvrtým místem na Kanadské brusli

Krasobruslař Michal Březina vstoupil do Grand Prix na prahu olympijské sezóny čtvrtým místem na Kanadské brusli. Třiadvacetiletý český reprezentant si po volné jízdě polepšil z průběžné sedmé pozice. S naprostou převahou zvítězil domácí trojnásobný mistr světa Patrick Chan, s téměř třicetibodovou ztrátou se za ním umístili Japonci Juzuru Hanju a Nobunari Oda.

Krasobruslař Michal Březina na Kanadské brusli.

Březina se těsně pod stupně vítězů posunul díky páté nejlepší volné jízdě a celkovému součtu 218,32 bodu. Od medaile jej ale dělilo téměř patnáct bodů, vítězný Kanaďan dostal od rozhodčích výslednou známku 262,03.

Pro Březinu byla Kanadská brusle, druhý závod seriálu Grand Prix, ostrým startem do olympijské sezóny. Jediný český účastník GP se ještě představí v polovině listopadu na Trofeji Erika Bomparda v Paříži.

Životní jízda italského páru

V soutěži sportovních dvojic triumfovali poprvé v kariéře český rodák Ondřej Hotárek se Stefanií Bertonovou. Italský pár, který vloni vybojoval bronz na ME, zajel v obou dnech životní jízdy a z Kanady se vrátí s osobním rekordem 193,92 bodu.

Soutěž žen vyhrála rovněž v osobním maximu patnáctiletá Ruska Julia Lipnická (198,23), nejlepším tanečním párem byli Kanaďané Tessa Virtueová, Scott Moir.

Verner si v Nice vylepšil osobák

Tomáš Verner si i ve svém druhém startu v nové sezóně připsal vítězství. Český olympionik ovládl 18. ročníku Mezinárodního poháru Nice s celkovým ziskem 249,79 bodu, opět si tak vytvořil nový osobní rekord.

Svěřenec trenérů Vlasty Kopřivové a Michaela Hutha, který po nevydařené předešlé sezóně nestartuje v seriálu Grand Prix, si polepšil o sedm bodů oproti výsledku na nedávném Memoriálu Ondreje Nepely v Bratislavě.

V Nice Verner vyhrál krátký program i volnou jízdu a druhého Konstantina Menšova z Ruska porazil o 21 bodů. Kdyby podobný výkon předvedl na souběžně konané Kanadské brusli, druhém závodě GP, obsadil by s ním druhé místo.

Ve Francii startoval i taneční pár Lucie Myslivečková, Neil Brown, kteří obsadili desáté místo.