Rubriky:

Ostatní

Boxer Pacquiao je zpět, vítězství věnoval zničeným Filipínám

24. listopadu 2013 11:34 - Macao

Hvězdný filipínský boxer Manny Pacquiao po loňských dvou překvapivých porážkách opět oslavil vítězství, které věnoval své vlasti těžce postižené nedávným tajfunem. V Macau v neděli porazil Američana Brandona Riose na body a získal titul mezinárodního šampiona organizace WBO ve welterové váze.

 

Vincent Yu, ČTK/AP

"Tady nešlo o můj návrat. Moje vítězství je symbolem národní tragédie a toho, jak se moji krajané vzpamatovávají z přírodní katastrofy," uvedl Pacquiao, který je na Filipínách řadu let národním hrdinou a také kongresmanem.

Jeho vítězství tradičně společně sledovaly a posléze slavily tisícovky Filipínců navzdory nedávné tragédii. Tajfun Haiyan si vyžádal přes 5200 obětí a až čtyři milióny lidí byly nuceny opustit své domovy.

Kontroverzní porážka

Čtyřiatřicetiletý Pacquiao jako jediný boxer v historii dokázal vybojovat titul mistra světa v osmi váhových kategoriích. Jeho hvězdná kariéra se zadrhla loni, kdy utrpěl kontroverzní porážku s Američanem Timothym Bradleym a poté ho dokonce knokautoval Mexičan Juan Manuel Márquez. Toho předtím dvakrát porazil a jednou s ním remizoval, nyní proti němu plánuje nastoupit už popáté.

"Moje cesta nekončí. Říkal jsem, že se zase zvednu a přesně to se stalo," uvedl Pacquiao, jenž má bilanci 55 vítězství, pět porážek a dvě remízy.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní