Rubriky:

Ostatní

MOV bude financovat vývoj dopingových testů

16. prosince 2013 12:41 - Montreux

Mezinárodní olympijský výbor vloží do boje s dopingem a nelegálním ovlivňováním výsledků 20 miliónů dolarů. Polovina částky půjde do fondu, který bude financovat výzkum a vývoj nových metod dopingových testů. Dohodli se na tom členové výkonného výboru MOV na čtyřdenním zasedání ve švýcarském Montreux.

Představitelé MOV rovněž hodlají vyzvat vlády členských zemí, aby na boj s dopingem přispěly stejnou částkou prostřednictvím Světové antidopingové agentury WADA.

Druhých deset miliónů bude podle předsedy MOV Thomase Bacha investováno do boje s nelegálními sázkaři, ovlivňováním výsledků a korupcí. V této oblasti chce MOV od příštího roku úzce spolupracovat s Interpolem a plánuje spustit monitorovací program, který bude sledovat případné podezřelé sázky na olympijské soutěže.

Představitelé MOV se na schůzce rovněž rozhodli představit příští rok na olympijských hrách mládeže v Nan-ťingu premiérově soutěže na kolečkových bruslích, ve skateboardingu a sportovním lezení. Všechny tři sporty se neúspěšně ucházely o místo na olympijských hrách a podle Bacha může být mládežnická olympiáda pro nové kandidáty výbornou příležitostí k otestování.

MOV rovněž zvažuje spuštění vlastního televizního programu. Ten by v době mezi hrami nabídl prostor ve vysílání i menším olympijským sportům, které by tak mohly získat větší popularitu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní