Rubriky:

Ostatní

V Praze na Letné začala výstavba Olympijského parku

7. ledna 2014 15:39 - Praha

Přesně měsíc před zahájením her v Soči začala dnes v Praze na Letné výstavba Olympijského parku Soči - Letná 2014. Fanoušci tam budou moci na jednom místě sledovat olympijské soutěže a výkony českých reprezentantů na velkoplošných obrazovkách, zároveň si řadu sportů budou moci vyzkoušet na vlastní kůži.

 

Kateřina Šulová, ČTK

Ze sportovišť jako první vzniká rozjezdová rampa ve snowparku, aby na ní mohli organizátoři s příchodem mrazivého počasí začít vyrábět sníh. Vše má být nachystáno 6. února, den před zahájením her v Soči, kdy se park otevře.

V areálu budou dvě hokejová kluziště, velká bruslařská ledová plocha, hřiště na curling či laserová střelnice pro biatlon. Během olympiády budou atrakce patřit dopoledne dětem. Odpoledne přijdou na řadu velkoplošné obrazovky a informační displeje, fanoušci budou také moci díky telemostům pokládat sportovcům v Soči otázky.

"V Olympijském parku fanoušci zažijí hry na vlastní kůži. Vyzkouší si, jak se cítí biatlonisté při střelbě, nebo jak náročný je curling. Pobavit se a hýbat se tu může celá rodina. O to právě stojíme," uvedl předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval v tiskové zprávě. "Chceme, aby lidé začali více sportovat. Proto je vstupné pouze minimální," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní