Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Naděje žije vždycky, zvítězit se dá i nad smrtí, dokázali Čech, Williamsová či Messi

3. března 2014 12:12 - Praha

Bojovat se má až do konce, naděje žije vždycky, vzkázal do světa fotbalista Éric Abidal, když vyhrál s Barcelonou Ligu mistrů poté, co prodělal rakovinu jater. A jeho vzkaz je také mottem knihy Vítězové nad smrtí, která vychází v úterý. Jejími autory jsou Karel Felt a jeho dcera Veronika Kramlová, redaktoři Práva a Sport.cz. Knihu pokřtili fotbalista Petr Čech, badmintonista Petr Koukal a automobilový závodník Stanislav Matějovský.

Sport.cz, Sport.cz

Příprava knihy trvala dva roky a obsahuje téměř sedm desítek příběhů českých i světových sportovců, kteří se dokázali vrátit na scénu navzdory vážné nemoci či zranění. „Motto jsme si vypůjčili od Érica Abidala. Život je krásný a bojovat o něj, stojí za to. Bojujte a nikdy to nevzdávejte. Vždycky existuje naděje, byť třeba sebenepatrná," řekl během křtu za autory Karel Felt.

„V kritické chvíli je vždy důležitá podpora okolí a vzory, že se s osudem bojovat dá. Ze sedmdesáti příkladů si snad každý vybere," usmál se jeden z kmotrů Petr Čech, který i po zlomenině lebeční kosti patří k nejlepším brankářům na světě.

„Právě díky sportu a pohybu vůbec se dá dokázat spousta věcí," přidával se Petr Koukal, jenž překonal rakovinu a dostal se na olympijské hry.

Příklad pro obyčejné lidi

„Snad dáme příklad co nejvíce lidem, kteří se dostali do mezní situace jako my," přál si Stanislav Matějovský. Vyhrál mistrovství Evropy tahačů, přestože předtím si při závodech na okruzích zlomil páteř.

Odborný pohled lékaře připojil doktor fotbalové reprezentace Petr Krejčí. Titul nabízí také příběhy světových hvězd, jakými jsou Michael Schumacher, Lionel Messi, Niki Lauda či Serena Williamsová.

„Kniha snad bude inspirací především pro obyčejné lidi, kteří nejsou na rozdíl od nás v centru pozornosti a nemají mnohdy ani takové možnosti k léčbě. Boj s nepřízní osudu, nemocemi a zraněními je především o silné vůli a touze vyhrát tento boj, který je mnohem důležitější, než všechny poháry a medaile, protože jde o boj o život," poukázal Petr Čech.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní