Česká republika - Švédsko 2:1 SN

Sledge hokejisté zvládli na paralympiádě napodruhé nájezdy a porazili Švédy

9. března 2014 10:07 - Soči
(Aktualizováno: 9. března 2014 10:42)

Čeští sledge hokejisté vydřeli na paralympijských hrách v Soči první vítězství. Po sobotní prohře s Norskem po samostatných nájezdech tentokrát také až v rozstřelu porazili Švédsko 2:1 a udrželi šanci na postup do semifinále.

Jan Chlubna

Češi hráli se Švédy v Šajba areně bez branek až do 37. minuty, kdy otevřel skóre David Palát. O čtyři minuty později však gólmana Michala Vápenku překonal Marcus Holm. Samostatné nájezdy rozhodla třetí série. Zdeněk Krupička byl úspěšný, zatímco všichni tři Švédové na Vápenkovi ztroskotali.

V úterý český tým zakončí základní skupinu A duelem s favorizovanou Kanadou, do semifinále projdou dva týmy. Zbývající dva budou hrát o konečné páté až osmé místo.

Svahy v Roza Chutor na hrách si v neděli poprvé vyzkoušeli dva čeští handicapovaní lyžaři. Zrakově postižený Patrik Hetmer s trasérem Miroslavem Máčalou ani Oldřich Jelínek v kategorii sedící svůj závod nedokončili.