Z českých paralympioniků dopadl ve slalomu nejlépe Hetmer

Soči

Ze tří českých paralympioniků dopadl ve čtvrtečních slalomech na hrách v Soči nejlépe osmý Patrik Hetmer. Zrakově postižený lyžař s trasérem Miroslavem Máčalou dosáhl ve druhém kole sedmého času a poskočil z průběžné 14. příčky mezi 16 startujícími.

Konstantin Šichov z Ruska (vlevo) a norský brankář Kristian Buen.

"První kolo bylo pomalejší, ale pak jsme zrychlili a jsme spokojení, že jsme dojeli do cíle. Byl to těžký kopec," řekl Hetmer České televizi.

Pětačtyřicetiletý veterán a vlajkonoš české výpravy Stanislav Loska, který v Soči startuje už pošesté na paralympiádě, obsadil v kategorii stojících 21. místo. Před dvaceti lety v Lillehammeru ve stejné disciplíně vybojoval bronz.

Mezi sedícími se představil Oldřich Jelínek, ale na rozbité trati upadl.

Ve sledge hokeji se rozhodlo o finalistech, kterými jsou Rusko a USA. Domácí tým porazil Norsko 4:0 a obhájci zlata Američané v derby Kanadu 3:0.