Šachista Navara byl sedmý na ME a zahraje si Světový pohár

15. března 2014 12:40 - Jerevan

Šachista David Navara skončil sedmý na mistrovství Evropy v Jerevanu. Jen těsně zaostal za svým nejlepším výsledkem na kontinentálním šampionátu, kterým je šesté místo z roku 2004. Titul získal Rus Alexander Motyljov, s kterým Navara v posledním kole remizoval.

 

PRÁVO/Dorian Hanuš

Osmadvacetiletý český šachista si díky svému umístění zajistil účast na Světovém poháru v Ázerbájdžánu. Postup na tento turnaj těsně unikl Viktoru Lázničkovi, který se většinou na ME pohyboval v první patnáctce, ale prohra v posledním kole ho odsunula na 29. místo. Na Světový pohár se probojovalo 23 hráčů.

V Jerevanu startovalo 15 šachistů s ELO nad 2700 bodů, které znamená absolutní světovou špičku, nejlépe si ale nakonec vedli hráči druhého sledu. Motyljov ani jednou neprohrál, ztratil pouze čtyřmi remízami a získal prémii 20 tisíc eur. Druhý skončil devatenáctiletý Španěl David Anton Guijarro, který byl přitom nasazen až jako číslo 99.

Mistrovství Evropy v šachu v Jerevanu:
1. Motyljov (Rus.) 9,0
2. Anton (Šp.)
3. Fedosejev (Rus.)
...7. Navara všichni 8,0
29. Láznička 7,0
122. Oral (všichni ČR) 5,5
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.