Rubriky:

Ostatní

V nominaci Kanady nechybí veterán Burke

8. dubna 2003 16:56 - PRAHA

Brankář Sean Burke a forvard Anson Carter, kteří pamatují zatím poslední triumf Kanady na MS, nechybějí mezi desítkou jmen pro nadcházející šampionát ve Finsku, jež oznámil generální manažer reprezentace Steve Tambellini. Před přípravnými zápasy s českými hokejisty zbrojí i trenér Švýcarska.

Základ týmu z celků, které nepostoupily do bojů o Stanleyův pohár, tvoří dvojice brankářů, jeden obránce a sedm útočníků.

Účast na šampionátu ve Finsku, který se uskuteční od 26. dubna do 11. května, potvrdili brankáři Burke z Phoenixu a Roberto Luongo z Floridy, přičemž pro zkušeného šestatřicetiletého Burka to bude již páté mistrovství v kariéře.

Při jeho posledním startu v roce 1997 právě na severu Evropy získala Kanada i jeho zásluhou zlaté medaile. Tento triumf pamatují ze současného kádru také kouč Andy Murray a útočník Carter z New Yorku Rangers.

Zatím jediný obránce

Jediným jistým obráncem je trojka loňského draftu Jay Bouwmeester z Floridy. V útoku se poté vedle Cartera představí dvojice z Phoenixu Shane Doan, Chris Gratton, dále Daniel Briere z Buffala, chicagský Kyle Calder, Patrick Marleau ze San Jose a nejlepší nováček zámořské NHL loňského roku Dany Heatley z Atlanty.

Zbývajících třináct hráčů Tambellini nominuje postupně tak, jak budou končit jednotlivé série prvního kola play off. Nejzazší termín sedmých zápasů úvodního kola Stanleyova poháru je 22. dubna.

Nominace Kanady:
Brankáři:
Sean Burke Phoenix
Roberto Luongo Florida
obránce:
Jay Bouwmeester Florida
útočníci:
Shane Doan Phoenix
Chris Gratton Phoenix
Daniel Briere Buffalo
Kyle Calder Chicago
Anson Carter NY Rangers
Dany Heatley Atlanta
Patrick Marleau San Jose

Švýcary posílí i hráč ze zámoří

Pětadvacet hokejistů má v nominaci na přípravný kemp před dvěma přípravnými zápasy s Českou republikou kanadský trenér Švýcarska Ralph Krueger. Nechybí mezi nimi ani posila ze zámoří, útočník Luca Cereda, který působí v nižší AHL na farmě Toronta v celku St. John's Maple Leafs.

Švýcarský národní tým, který již odehrál dva zápasy ve Švédsku (1:1 a 0:4), doplnili vedle Ceredy ještě spoluhráči z Curychu Patric Della Rossa a Claudio Micheli. Největší zastoupení v kádru, v němž chybí hráči finalistů Davosu a Lugana, má se šesti hráči Kloten.

Kruegerův výběr se bude ode dneška připravovat v Lausanne. V pátek se přesune do Bielu, kde od 19:30 odehraje první zápas proti českému týmu. Druhý duel se hraje v sobotu od 15:30 v Lausanne.

Nominace Švýcarska na přípravné zápasy proti ČR:
Brankáři:
Marco Bührer Bern
Tobias Stephan Kloten
obránci:
Severin Blindenbacher Kloten
Fabian Guignard Kloten)
Beat Gerber Langnau
Steve Hirschi Langnau
Mathias Seger Curych
Mark Streit Curych
Patrick Fischer Zug
Lukas Gerber Fribourg
Martin Steinegger Bern
útočníci:
Patrik Bärtschi Kloten
Andreas Camenzind Kloten
Martin Plüss Kloten
Patric Della Rossa Curych
Claudio Micheli Curych
Raeto Raffainer Curych
Thibaut Monnet Fribourg
Valentin Wirz Fribourg
Ivo Rüthemann Bern
Rolf Schrepfer Bern
Luca Cereda St. John's Maple Leafs/AHL
Gian-Marco Crameri Ženeva
Alain Demuth Zug
Sébastien Reuille Rapperswil

ČTK, Novinky

Zrušit