Rubriky:

Ostatní

Musil na ME judistů porazil obhájce stříbra a skončil devátý

25. dubna 2014 16:39 - Montpellier

Judista Jaromír Musil prohrál na mistrovství Evropy v Montpellieru ve váze do 81 kilogramů ve třetím kole a obsadil dělenou devátou pozici. V kategorii do 73 kg Václav Sedmidubský i Jakub Ječmínek vypadli při své premiéře na šampionátu už v 1. kole.

 

Profimedia.cz

Musil vstoupil do turnaje překvapivým vítězstvím nad obhájcem stříbrné medaile Tomislavem Marijanovičem z Chorvatska, kterého jasně porazil, když postupně získal juko, wazari i ipon.

V dalším kole byl aktivnější i proti čtvrtému muži světového žebříčku Svenu Mareschovi z Německa, když soupeř už měl dva tresty za pasivitu. Pak si však musel Musil upravovat kimono, což ho vyvedlo z rytmu a vzápětí udělal chybu, kterou Němec využil k zisku iponu a vítězství.

Velmi těžký los měli i oba nováčci ve váze do 73 kg. Sedmidubský narazil na Nizozemce Dexe Elmonta, který má na kontě už tři medaile z mistrovství světa. Proti českému judistovi potvrdil své zkušenosti a jasně postoupil.

Ječmínek narazil na Gruzínce Zebedu Rechviašviliho, který přijel obhajovat bronzovou medaili. To se mu sice nakonec nepovedlo, ale českého reprezentanta udolal, i když jen nejmenším bodovým rozdílem na juko, když Ječmínek vydržel na tatami celých pět minut.

Krpálka čeká po zranění Maďar Cirjenics

Šampionát v Montpellieru potrvá do neděle. V sobotu bude ve hře největší česká naděje Lukáš Krpálek v kategorii do 100 kg. Obhajobu zlaté medaile začne proti Maďarovi Miklósi Cirjenicsovi, který je až na 53. místě světového žebříčku.

"Svoji skupinu by za normálních okolností měl vyhrát a dostat se do boje o medaili. Pokud půjde vše podle předpokladů, měl by se o postup do finále střetnout s domácím Cyrillem Maretem, kterému by Lukáš chtěl oplatit letošní porážku z finále turnaje v Paříži," řekl reprezentační trenér Petr Lacina. Krpálek má za sebou téměř dvouměsíční pauzu zaviněnou natrženým svalem v rameni.

Mistrovství Evropy v judu v Montpellieru:
Muži:
Do 73 kg:
1. Elmont (Niz.)
2. Legrand (Fr.)
3. Drakšič (Slovin.) a Ungvari (Maď.)
...
Sedmidubský a Ječmínek (oba ČR) bez umístění
Do 81 kg:
1. Črikišvili (Gruz.)
2. Pietri (Fr.)
3. Maresch (Něm.) a Krizsan (Maď.)
...
9. Musil (ČR)
Ženy:
Do 63 kg:
1. Agbegnenouová (Fr.)
2. Trstenjaková (Slovin)
3.Van Emdenová (Niz.) a Ozdobaová (Pol.)
Do 70 kg:
1. Pollingová (Niz.)
2. Vargasová-Kochová (Něm.)
3. Grafová (Rak.) a Matičová (Chorv.)
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní