Rubriky:

Ostatní

Jedna dělovka stačila, Stiverne získal Kličkův odložený mistrovský pás

11. května 2014 06:21 - Los Angeles

Kanadský boxer Bermane Stiverne získal titul mistra světa v těžké váze organizace WBC, když v šestém kole knokautoval svého amerického soupeře Chrise Arreolu. Mistrovský pás převzal po Ukrajinci Vitaliji Kličkovi, jenž se ho vzdal kvůli politické kariéře.

 

Chris Carlson, ČTK/AP

Stiverne už porazil s přehledem Arreolu loni v dubnu na body, přičemž mu i zlomil nos. Od té doby vyčkával, aniž by odboxoval jediný zápas, až se Kličko rozhodne ukončit kariéru

Zápas o mistrovský pás byl zprvu spíš opatrný. Ke konci prvního kola se ale boxeři o něco více odvázali. Od té doby sváděli slušný souboj, v kterém měl však navrch třiatřicetiletý Arreola.

Američan zápas kontroloval. Ve čtvrtém kole Arreola zatlačil Stiverna do hluboké defenzivy, ale nezlomil ho. V pátém dějství Stiverne začal vystrkovat růžky, v šestém pak Arreolu dokonce poslal k zemi. Otřesený boxer se přesto vrátil zpět na nohy.

Jedna rána byla Arreolovi osudná

Dlouho na nich ale nevydržel. Definitivum pro Arreolu byl Stivernův kontr v podobě pravého háku cíleného na spánek. Stiverne, který je původem z Haiti, si zlepšil svou profesionální bilanci na 24 vítězství (21 KO). Ve zbývajících střetnutích jednou prohrál a remizoval.

„Studoval jsem a studoval. Sledoval jsem soupeře. Věděl jsem, že ho můžu knokautovat. Byl jsem trpělivý. Plán byl takový - nechat ho, aby se dostal do pohody, a pak ho zničit. Přesně tak jsem to udělal," radoval se nový šampión.

Arreolovi zůstalo na kontě 36 výher a přibyla čtvrtá porážka. „Měl jsem pocit, že mám zápas pod kontrolou, že vyhraju. Ale dal jsem ruce dolů a on mě dostal stejným úderem jako minule. Jsem zničený, chtěl jsem vyhrát, jenže on má v pravé ruce strašnou ránu," řekl.

Na souboj s Vladimirem Kličkem si počká

Zbývající tři mistrovské pásy hlavních organizací WBA, IBF a WBO vlastní Kličkův bratr Vladimir. Ten si po poslední obhajobě dělal naděje, že jeho dalším soubojem bude takzvaný sjednocovací duel se Stivernem, jenže ukrajinskou hvězdu nejprve čeká povinná obhajoba titulu IBF. A Stiverne bude muset podle všeho boxovat s oficiálním vyzyvatelem organizace WBC Deontayem Wilderem z USA.

„Při vší úctě k Wilderovi i Kličkovi mě teď ani jeden nezajímá. Chci si pořádně vychutnat dnešní vítězství. Splnil se mi sen, skoro nemožný sen, který jsem nikdy nevzdal," dodal nový šampión.

md, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní