Rubriky:

Ostatní

Olympijské hry v Moskvě? Spekulace o výměně pořadatele sílí

14. května 2014 10:05 - Praha

I když představitelé Mezinárodního olympijského výboru (MOV) oficiální cestou ujišťují, že změna dějiště OH v roce 2016 není na pořadu dne, neutěšená situace kolem příprav v brazilském Rio de Janeiru posiluje spekulace, že by MOV hrozící ostudu mohl odvrátit přesunem her jinam.

 

Felipe Dana, ČTK/AP

S poslední nepotvrzenou informací nyní přišla ruská agentura Ria Novosti. Odvolávala se na zdroj z MOV, podle něhož je adeptem na převzetí pořadatelství Moskva. „Přesun her je reálný. Výbor počká, jak Brazílie zvládne mistrovství světa ve fotbale, a podle toho se rozhodne," uvedl zdroj.

Dějiště olympijských her z roku 1980 by mohlo využít řadu sportovišť, nicméně na spousty dalších sportů, jako jachting, jezdectví či cyklistiku, není ruská metropole nyní připravena.

Už dříve uvedl britský deník The Evening Standard, že proběhlo neoficiální dotazování Londýna, zda by nemohl s využitím sportovišť z minulých her olympiádu znovu uspořádat. Jenže některé haly a stadióny včetně toho hlavního jsou už přestavěny a z olympijské vesnice vznikly byty.

Místo konání olympijských her se dosud měnilo jen v roce 1976. Dvanácté zimní hry se měly konat v Denveru, jenže Američané se z ekonomických a finančních důvodů pořádání her vzdali a volba tak padla na rakouský Innsbruck, kde se olympiáda konala i v roce 1964.

sob, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní