Rubriky:

Ostatní

Rychlobruslařka Erbanová odchází od trenéra Nováka, bude se připravovat v Nizozemsku

14. května 2014 14:35 - Praha

Rychlobruslařka Karolína Erbanová odchází z týmu trenéra Petra Nováka. Několikanásobná juniorská mistryně světa se rozhodla od příští sezóny závodit za nizozemský klub Continu, protože se chce více zaměřit na sprinterské tratě. Proto už nebude trénovat společně s trojnásobnou olympijskou vítězkou Martinou Sáblíkovou, která kraluje dlouhých tratím.

 

Petr Horník, Právo

"V zahraničí jsou kluby, které se specializují na trénink sprinterek, tam vidím svoji budoucnost," uvedla jednadvacetiletá Erbanová v prohlášení pro ČTK. "Není to unáhlené rozhodnutí. Žádná změna není lehká, ale věřím, že jsem se rozhodla správně."

Trenéru Novákovi i Sáblíkové za dosavadní pomoc poděkovala. "Na mém vztahu k dalším českým rychlobruslařům se rozhodně nic nemění. Beru to tak, že přestup z klubu do klubu je běžnou součástí sportovního života, podobně jako v jiných sportech," řekla Erbanová, která na olympijských hrách v Soči obsadila desáté místo na tratích 500 a 1000 metrů.

Nyní se bude připravovat převážně v zahraničí, hlavně v Nizozemsku. "Jsme v kontaktu, ale vše se bude dolaďovat v příštích dnech. Teď se chystám nedaleko Heerenveenu, kde se budeme připravovat," uvedla Erbanová, která ještě neví, zda bude závodit i na šampionátech ve vícebojích. "To jsme ještě neprobírali. Chci se ale soustředit na kratší a střední tratě, to bude hlavní cíl," uvedla rodačka z Vrchlabí.

Tým Continu tvoří převážně nizozemští rychlobruslaři v čele s dvojnásobnou bronzovou medailistkou z OH v Soči Margot Boerovou. Jeho členkou je také vicemistryně Evropy a majitelka bronzu z MS ve víceboji Yvonne Nautaová. Tým vedou trojnásobná olympijská šampiónka Marianne Timmerová a Gianni Romme, který má ve své sbírce dvě olympijská zlata.

Kouč Novák nechtěl odchod Erbanové příliš komentovat. "Rozhodla se takhle a udělala to. Pro nás to není jednoduché, ale věřím, že si s tím poradíme," řekl Novák ČTK. Počítal například s tím, že Erbanová bude společně se Sáblíkovou startovat v týmovém závodě, což teď není jisté. "Věřím ale, že i tak dokážeme tým postavit," dodal.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní