Rubriky:

Ostatní

Kiki a Maki už chlapům závidět nemusejí, dočkaly se svého turnaje

16. května 2014 16:35 - Praha

Vždy tak trochu posmutněle přihlížely, jak na pražské Štvanici bojují nejlepší beachvolejbalové mužské páry a ony se poměřit se světovou elitou před českými fanoušky nemohou. Příští týden se i české plážové jedničky Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou dočkají, od čtvrtka budou pro domácí příznivce hlavním tahákem turnaje Prague Open 2014.

 

Pavel Lebeda pro SPORT INVEST Group

„Chlapům jsme záviděly a byly trošku frustrované, že pro nás tu turnaj není,“ přiznává Kolocová. Její spoluhráčka tuší, že turnaj na domácí půdě bude specifický, její snoubenec a trenér páru Simon Nausch ho dokonce svojí výjimečností přirovnal k olympiádě.

Nervozita přijde

„Asi nervózní budeme, někdy pak chceme až moc,“ připouští Sluková, že nerada slyší prognózy, že právě v Praze by mohla dvojice přezdívaná Kiki a Maki poprvé skončit na medailové příčce.

V hlavní soutěži se může představit až šest českých dvojic, konkurencí se turnaj bude blížit Grand Slamu. „V kategorii Open je tím nejkvalitnějším, dorazí tři čtvrtiny světové špičky,“ říká kouč Nausch. Hraje se o celkově dotaci 75 000 dolarů (asi 1,5 miliónu korun). Vstup je zdarma, pořadatelé věří, že minimálně na víkendové boje se areál pro 4500 diváků zaplní.

Michal Osoba, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní