Rubriky:

Ostatní

Duda: Celé play-off hraji v transu

11. dubna 2003 11:28 - PRAHA

Jen dvě branky padly ve čtvrtém finálovém utkání hokejové extraligy a pod oběma byl podpis kontroverzního slávistického útočníka Radka Dudy. "Důležitější než obě mé trefy je ale třetí vítězství," myslí na úspěch týmu Duda. "Dostali jsme Pardubice pod tlak, teď musíme udělat poslední krok," dodává.

 

ČTK/Michal Kamaryt

Jak se cítíte jako autor klíčových branek zápasu?

Je to příjemné, každý hokejista má radost, když se mu podaří trefit branku soupeře, zvláště ve finále. Bylo velmi důležité, že jsme dali úvodní gól a pak se nemuseli nikam tlačit. Důležitější než obě mé trefy je však třetí vítězství.

Máte už titul skutečně na dosah...

Dokud tam není čtvrté vítězství, tak nemáme nic. V Pardubicích ale nyní nebudeme mít, co ztratit. Pod tlakem, a to hodně velkým, bude soupeř.

První gól jste dosáhl pomocí šťastné teče...

I takové branky platí, přesně za tím účelem jsem se tlačil před Svobodovu branku, a vidíte, puk si mě tam našel.

Jak jste zvládal vypětí zápasu, v němž padla spousta trestných minut?

Každé utkání play-off jsem v transu, ale přesilovky jsme sehráli lépe než soupeř, a nějaké to popichování k play-off taky patří. Únava je po zápase cítit, ale když se vyhraje, je vždy poloviční.

Co myslíte, že zatím rozhoduje ve finálové sérii?

To, že hrajeme agresivní hokej tvrdě do těla a přitom dokážeme vymyslet i dobré věci s pukem. Perfektně se nám daří hra v oslabení a povedlo se potrestat i chyby soupeře. Znovu ale opakuji, ještě musíme udělat jeden krok a ten nebude snadný.

Martin Kézr, Marek Burkert

Zrušit