Rubriky:

Ostatní

Čeští moderní pětibojaři získali na ME bronz v družstvech

13. července 2014 18:06 - Székesfehérvár

Čeští moderní pětibojaři získali na mistrovství Evropy v Székesfehérváru bronz v soutěži družstev. Mezi jednotlivci z nich skončil nejvýše devatenáctý Ondřej Polívka, Jan Kuf byl dvacátý a Martin Bilko pětadvacátý. Zvítězil Rus Alexandr Lesun a domácí maďarský tým.

 

Profimedia.cz

Slibně přitom ve finále začal zejména Kuf, který v úvodním šermu jako jediný z českého tria nasbíral více vítězství než porážek a byl dvanáctý. Parkur se mu však nepovedl a klesl po něm i za své reprezentační kolegy, pozici si znovu vylepšil sedmým časem v závěrečné kombinaci běhu se střelbou.

Polívka i Kuf nasbírali shodně 1405 bodů, Bilko o dvanáct méně. V součtu to českým reprezentantům stačilo na třetí místo v týmové soutěži za vítěznými Maďary a druhou Itálií.

"Je to skvělý výsledek. I bez olympijského vítěze Davida Svobody dosáhl mladý tým na cenné kovy. Rozhodně úspěch," uvedl trenér Jakub Kučera v tiskové zprávě. "Moderní pětiboj tak potvrdil pozici jednoho z nejúspěšnějších českých sportů. Už čtrnáctý rok po sobě se z velké akce typu olympijské hry, mistrovství světa nebo Evropy nevrátí pětibojaři bez medaile," připomněl Kučera.

Barbora Kodedová obsadila v sobotní soutěži žen 32. místo, ME podruhé vyhrála Němka Lena Schönebornová.

Mistrovství Evropy v moderním pětiboji v Székesfehérváru (Maďarsko):
Muži - finále:
1. Lesun 1493
2. Frolov (oba Rus.) 1485
3. Tymoščenko (Ukr.) 1476
...
19. Polívka 1405
20. Kuf 1405
25. Bilko (všichni ČR) 1393
Družstva:
1. Maďarsko 4324
2. Itálie 4236
3. ČR 4203
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní